J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي يزد:
1399/9/25
تصويب رديف اعتباري مطالعه راه آهن اينچه برون - شاهرود و اتصال آن به محور بافق-مشهد در بودجه 1400
رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي گفت : رديف اعتباري مطالعه راه آهن اينچه برون - شاهرود و اتصال آن به محور بافق - مشهد در بودجه 1400 ديده شده است.
سيد مجتبي حسيني پور در جريان بازديد از خبرگزاري ايرنا دفتر يزد افزود اخيراً اجراي ۲ پروژه راه آهن كه تاثيرات منطقه اي و حتي فرامنطقه اي در كشور دارد در دستور كار قرار گرفته و همچنين شهرستانهاي ابركوه، مهريز، تفت و خاتم هم در مسير اين طرح ها كه هم اكنون در دست مطالعه است، قرار دارند.
وي در خصوص راه آهن يزد - اقليد نيز گفت: بخش اعظم اين پروژه اجرا شده و به اين طرح اعتبار خوبي در سال جاري تعلق گرفته است براي سال آينده نيز ۲۵۰ ميليارد تومان به آن اختصاص مي يابد و تا خرداد سال آينده اين طرح افتتاح مي شود.
به گفته رييس سازمان مديريت استان يزد، پروژه دو خطه راه آهن يزد - تهران هم در دست اقدام است كه بخش عمده آن انجام شده و مي تواند با افزايش سرعت سير قطارها باعث كاهش تاخيرهاي اين مسير شود.
تكميل 33 پروژه مهم و تاثيرگذار استان تا پايان سالجاري
رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد گفت: براي تكميل ۳۳ پروژه مهم و تاثيرگذار ناتمام استان با رعايت سهم همه شهرستان، تفاهم نامه امضا شده و بخش قابل توجهي از اعتبارات آن نيز تامين و بر اساس روند اجرا تا پايان امسال اين طرح ها به بهره برداري مي‌رسد.
سيدمجتبي حسيني‌پور افزود: رويكرد استان به سرانجام رسيدن و تكميل پروژه هاي نيمه تمام است كه در سال جاري برخي از پروژه هاي بزرگ ناتمام استان مانند كتابخانه مركزي با اعتبارات سفر رهبري تكميل و آماده افتتاح شده است.
به گفته وي پاركينگ بيمارستان شهيد رهنمون نيز از محل همين اعتبارات اجرا مي شود و آمفي تئاتر دانشگاه يزد نيز كه ۲۰ سال رها شده بود، رديف بودجه دارد و طي يكسال آينده بهره برداري مي شود.
ساخت ۳۲ زمين چمن مصنوعي در استان يزد
حسيني پور همچنين از برنامه ريزي براي احداث زمين چمن مصنوعي در مدارس دولتي استان خبرداد و گفت: پارسال ۳۲ زمين چمن مصنوعي با استاندارد بالا در مدارس استان ساخته شدكه تداوم اين برنامه امسال هم در دستور كار قرار دارد.
وي در خصوص رسيدگي به وضعيت بيمارستان‌هاي استان نيز گفت: در بحث بهداشت و درمان اقدامات موثري براي ارتقاء شاخص هاي درماني استان صورت گرفته و الان همه شهرستان هاي بيمارستان دارد و آخرين اقدام در اين زمينه تمهيدات لازم براي ساخت بيمارستان خاتم بود كه با همكاري بخش هاي مختلف صورت گرفته است .
حسيني‌پور با بيان توسعه و تامين تجهيزات براي بيمارستان هاي بهاباد، ابركوه، مهريز، اردكان و ميبد، اظهار داشت: بيمارستان شهيد صدوقي يزد وضعيت خوبي نداشت كه براي بخش پيوند مغز استخوان و توليد مثل و ديگر بخش هاي مانند آشپزخانه آن مشكلات رفع شده است و تا دهه فجر بيمارستان تخصصي سوانح و سوختگي استان نيز افتتاح مي شود كه علاوه بر يزد، چند استان ديگر را مي تواند پوشش دهد.
مدارس غيراستاندارد يزد تا ۲ سال آينده حذف مي‌شود
وي در خصوص حذف مدارس غيراستاندارد استان نيز اظهار داشت: رويكرد خوبي در زمينه تقويت آموزش و پرورش در استان حاكم است و توجه ويژه اي به ساخت مدارس با استاندارد بالا صورت گرفته كه در اين راستا امسال چند واحد آموزشي در قالب مجتمع كه تمامي نيازهاي آموزشي، پرورشي و تربيت بدني در آن ديده شده بهره برداري مي شود.
رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد با بيان اينكه اين مجتمع هاي آموزشي در مركز استان و شهرستانهاي مختلف ايجاد مي شود، تصريح كرد: تا ۲ سال آينده مدرسه غيراستاندارد در يزد نخواهيم داشت و مدارس جديد جايگزين واحدهاي آموزشي فرسوده مي شود.
به گفته حسيني پور هدف گذاري اجراي مجتمع هاي بزرگ آموزشي هفت مدرسه در مركز استان بوده كه به بهره برداري رسيده و در شهرستانهاي ديگر نيز هر كدام ۲ مدرسه افتتاح مي شود.
وي اضافه كرد: رويكرد بودجه ريزي در استان اجتماعي بوده و سعي شده بخشي كه با معيشت و رفاه شهروندان و جامعه سر و كار دارد، تقويت شود.
گفتني است در اين بازديد كه سرپرست معاونت توسعه و برنامه ريزي، معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني و رييس حوزه رياست و ورابط عمومي سازمان نيز حضور داشتند از زحمات و تلاشهاي خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) در يزد تقدير شد.
1400/7/20 14:49:0
رئيس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ را ابلاغ كرد
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1075409 تعداد بازدید از صفحه 1611 تعداد بازدید امروز صفحه 315
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL