J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1398/4/14
۴۳ هزار ميليارد تومان اعتبار براي تكميل طرح‌هاي نيمه تمام عمراني كشور اختصاص يافت

ششمين جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي با حضور معاون رييس جمهور و رييس سازمان برنامه و بودجه كشور به رياست استاندار و دبيري رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي در محل تالار كوثر استانداري يزد برگزار شد.

رئيس سازمان برنامه و بودجه در اين نشست گفت: در سال جاري با وجود محدويت منابع مالي دولت، ۴۳ هزار ميليارد تومان اعتباري براي تكميل طرح‌هاي نيمه تمام عمراني كشور در نظر گرفته شده است.

به گزارش ايرنا محمدباقر نوبخت افزود: تاكنون ۲۷ هزار ميليارد تومان از اين اعتبار تخصيص يافته كه افزون بر ۴۰ درصد آن ملي و بيش از ۵۰ درصد نيز استاني است.

وي اظهار داشت: تصميم ما براين است اين مبلغ براي طرح‌هاي هزينه شود كه در سالجاري قابل بهره برداري باشد يعني براي اين طرح‌ها سرمايه گذاري بسياري در سال‌هاي گذشته صورت گرفته اما نيمه تمام ماندند.

نوبخت با بيان اينكه بالغ بر ۸۰ هزار طرح عمراني نيمه تمام در كشور وجود دارد، افزود: علاوه بر اين طرح‌هاي موجود، برخي طرح‌ها نيز از سوي شوراي برنامه ريزي شهرستان‌ها و مجلس شوراي اسلامي بنا به ضرورت به آنها اضافه مي‌شود.

وي تكميل طرح‌هاي عمراني نيمه تمام را از اولويت اصلي دولت دانست كه باعث اشتغال و توسعه كشور مي‌شود و تصريح كرد: براي تكميل اين طرح‌ها، حداقل ۴۰۰ هزار ميليارد تومان اعتبار نياز است.

رئيس سازمان برنامه و بودجه با بيان اينكه عبور از شريط سخت و بحراني مقابل روي كشور با همت و تلاش همه بخش‌ها ميسر مي‌شود، افزود: كشور با افت شديد درآمد در سالجاري مواجه است كه براي رفع اين مشكل، اول بايد دخل و خرج كشور تنظيم شود، كه اين كار مهم انجام شده است.

وي اضافه كرد: ۴۴۸ هزار ميليارد تومان در مجلس شوراي اسلامي براي تقسيم بين دستگاه‌ها تصويب شده اما با توجه به كمبود منابع تلاش شده تا با صرفه جويي بودجه به ۳۸۶ هزار ميليارد تومان تقليل يابد كه ۶۲ هزارميليارد تومان صرفه جويي در هزينه‌ها را حاصل مي‌كند.

نوبخت درخصوص طرح‌هاي نيمه تمام استان يزد نيز گفت: اولويت اين طرح‌ها در استان راه آهن و آب است كه ضمن بازديد از طرح‌هاي در دست اجرا، اگر با بهره برداري از آنها تا پايان سالجاري، مردم استان و كشور از آنها بهره مند شوند، قطعاً در تأمين اعتبار دولت از تكميل اين طرح‌ها حمايت مي‌كند.

رئيس سازمان برنامه و بودجه با بيان اينكه ليستي از طرح نيمه تمام قابل بهره برداري در كشور آماده شده، افزود: رويكرد اقتصاد مقاومتي، پاسخ محكمي به استكبار است و تمام تلاش خود را براي تحقق اهداف آن به كار مي‌بنديم.

نوبخت با بيان اينكه امور كشور بايد با روحيه تدبير پيش برود، تصريح كرد: آزاد راه تهران به شمال كه ۲۵ سال نيمه تمام مانده، ظرف چندماه آينده به بهره برداري مي‌رسد و موجب كاهش فاصله ۶۰ كيلومتر مركز به شمال كشور مي‌شود.

وي ادامه داد: توسعه اشتغال و توليد رونق اولويت اصلي كشور است و امسال ايجاد ۹۸۶ هزار ۹۹۸ نفر فرصت شغلي در كشور هدف گذاري شده كه سهم استان يزد ۲۶ هزار ۳۱۰ فرصت شغلي است.

نوبخت خاطر نشان كرد: دولت بر اين اعتقاد است كه پشت اتاق درهاي بسته نمي‌توان كشور را اداره كرد و هدف از سفر به استان‌ها بررسي و برنامه ريزي مناسب براي اجراي طرح‌ها و رفع مشكلات است.

وي در بخشي از سخنان خود با بيان اينكه در يك جنگ بزرگ اقتصادي هستيم و با استناد ملاحظه تحريم‌هايي كه تاكنون توسط قدرت‌هاي بزرگ اعمال شده، سخت‌ترين نوع تحريم‌ها را تحمل مي‌كنيم، افزود: سخت‌ترين نوع تحريمي كه تاكنون اعمال شده براي عراق و ليبي تحت عنوان نفت در برابر غذا بوده و به اين كشورها اجازه مي‌دادند آن به اندازه نياز مردم براي تغذيه نفت بفروشند ولي آن را هم از مردم ايران دريغ كرده‌اند.

نوبخت افزود: رئيس جمهور آمريكا غير از اينكه بخواهد يك عكس يادگاري بگيرد و مسائل تبليغاتي خودش را دنبال كند، از مذاكره با ايران هدف ديگري ندارد و نتايج مذاكرات كره شمالي با ترامپ مبين اين رويكرد تبليغات است.

رئيس سازمان برنامه و بودجه تصريح كرد: اينكه فكر كنيم اينها دلشان براي مردم ما مي‌سوزد كاملاً اشتباه است و ديديم كه محصولات غذايي و دارو را هم به مردم ما تحريم كردند

بازديد از طرح احداث راه آهن يزد- اقليد از ديگر برنامه هاي نوبخت  در سفر به استان يزد قرارداشت.


1400/7/20 14:49:0
رئيس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ را ابلاغ كرد
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1076171 تعداد بازدید از صفحه 1614 تعداد بازدید امروز صفحه 616
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL