J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1394/6/16
رئيس سازمان مديريت در برنامه زنده راديو يزد: اعتبارات استان معادل 10 درصد نيازهاست

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد گفت: اعتبارات استان معادل 10 درصد نيازهاست.

حميد رضا نصيري زاده روز گذشته باحضور در «رودررو» برنامه زنده راديوي يزد با اشاره به احياي سازمان مديريت و برنامه ريزي طي 90 روز گذشته در استان يزد گفت كه اين اقدام در راستاي تحقق وعده هاي انتخاباتي دولت تدبير و اميد صورت گرفت و مهمترين بحثي كه اين سازمان دنبال مي كند، برنامه ريزي در راستاي توسعه همه جانبه و متوازن كشور است.

وي افزود: سازمان يزد نيز همين ماموريت را دنبال مي كند و در اين راستا تهيه و تدوين سند چشم انداز توسعه استان را دستور كار دارد.

نصيري زاده با اشاره به اينكه مطالعه پيش نياز توسعه هر منطقه است، گفت كه براي بررسي هاي مطالعاتي، كارگروه پژوهشي متشكل از كارشناسان سازمان مديريت، اساتيد دانشگاه و صاحبنظران استان در اين سازمان تشكيل شده و سعي خواهد شد اين كميته بتواند پژوهش هاي كاربردي را مورد حمايت و بهره برداري قرار دهد.

رئيس سازمان مديريت گفت: براي تحقق اين امر، طي فراخواني به دستگاه ها، نيازهاي پژوهشي آنان احصاء شده و باتوجه به اعتبار موجود، پژوهش ها اولويت بندي مي شوند. سعي خواهد شد پژوهش هاي انتخاب شده بايكديگر ارتباط معناداري داشته باشند و در راستاي اهداف كلان استان قدم برداشته شود.

وي همينطور تاكيد كرد كه براي پياده سازي يك برنامه توسعه در سطح كشور و استان، همه افراد جامعه اعم از بي سواد و باسواد بايد از تصميم دولت مطلع باشند تا برنامه توسعه بخوبي پيش برود.

حميد رضا نصيري زاده با اشاره به صدرنشيني 21 ساله استان در كنكور سراسري گفت: بررسي نشده كه اين نخبگان هم اكنون كجا هستند، كجا زندگي مي كنند و در كجا ادامه تحصيل مي دهند.

وي گفت: شهر يزد به شهري صنعتي تبديل شده و با مسائل زيست محيطي دست و پنجه نرم مي كند، مهاجر پذير شده ايم و نخبگان از شهر خارج شده اند.

اين مقام مسئول سپس افزود: سازمان مديريت، مطالعه اي را در دست انجام دارد تا اين روند اصلاح شود و به قطب صنايع هاي تِك تبديل و جلوي رفتن نخبگان از استان گرفته شود.

رئيس سازمان مديريت در بخش ديگري از سخنان خود به وضعيت بودجه استان پرداخت و گفت: بودجه استان يك دهم نيازهاي استان هم نيست و از اين رو، بايد تخصيص بهينه صورت بگيرد.

رئيس سازمان مديريت همچنين در پاسخ به اين شائبه كه بودجه استان به مركز بر مي گردد، گفت: اين اتفاق مسبوق به سابقه نيست و اعتبارات فعلي، حتي جوابگوي نيازها هم نيست.

برنامه دولت تدبير براي اصلاح نظام اداري

معاون توسعه مديريت و منابع انساني سازمان مديريت هم در اين برنامه راديويي با اشاره به اصل سوم قانون اساسي گفت كه قانون، صراحتا دولت را به ايجاد نظام اداري صحيح و حذف تشكيلات غير ضرور و چابك سازي موظف كرده است.

سيدمجتبي حسيني پور، اقدامات صورت گرفته در سال هاي پس از انقلاب را براي تحقق اين امر ناكافي عنوان كرد و گفت: بر اين اساس، دولت تدبير در نخستين ماه هاي استقرار خود اصلاح نظام اداري را در دستور كار خود قرار داد و نقاط ضعف و قوت تشكيلات اداري و ... را مورد بازبيني قرار داده است.

وي گفت: هدف دولت از اين اقدام، تاثيرگذاري در حوزه مديريت توسعه است و نقشه راه نظام اداري كشور ترسيم شده و 3 هدف: دولت چابك، بهره ور و بهره مند از فناوري هاي نوين، ارائه خدمات با كيفيت مبتني بر رقابت و دولت متعهد به آرمان ها، متكي به اعتماد مردم، عاري از فساد و مبتني بر حسن عملكرد كارمندان براي آن در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه مديريت و منابع انساني سازمان، به رويكرد اين سازمان در جهت اصلاح و سلامت نظام اداري پرداخت و گفت: توقع بجاي مردم اين است تا طرح هاي اصلاح نظام اداري در جامعه نمود پيدا كند. يكي از اين برنامه ها صيانت از حقوق مردم و سلامت اداري است.

وي افزود: رضايت مردم از اجراي اين برنامه ها طي شاخص هايي سنجيده مي شود.

بهبود تخصيص اعتبارات عمراني 93 نسبت به 92 و 91

معاون هماهنگي برنامه و بودجه سازمان مديريت هم در بخش ديگري از اين برنامه، به تغييرات ساختاري اين معاونت پيش از انحلال و پس از احيا پرداخت و وظايف عمده اين معاونت را تبيين كرد.

محمد رضا نبي در اين خصوص گفت: با توجه به ماه هاي ابتدايي سال، توزيع بودجه هزينه اي و عمراني در دستور كار اين معاونت قرار دارد و گفت: اعتبارات هزينه اي 25 دستگاه توسط سازمان مديريت توزيع مي شود و اعتبارات ساير دستگاه ها (حدود 65 دستگاه) از رديف اعتبارات ملي يا سازمان هاي مركزي تامين مي شود.

وي افزود: اعتبارات هزينه اي شامل حقوق و مزاياي كارمندان دولت، استخدام و بازنشستگي نيروهاي دولت و هزينه هاي جاري دستگاه ها، بر اساس شاخص هاي هر دستگاه ها تعيين مي شود و پس از تصويب در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان، به دستگاه ها ابلاغ مي شود.

نبي گفت: بر اساس سياست هاي استان يا تهران، سهم بخش هاي مختلف از بودجه عمراني تعيين مي شود. در اين راستا سازمان مديريت موظف به رعايت الزامات و تكاليف قانون بودجه است.

وي براي نمونه به اعتبارات 2 درصد نفت پرداخت و گفت: قانون در اينباره صراحت دارد تا اين اعتبار به شهرستان هاي توسعه نيافته /خاتم-ابركوه و بهاباد و برخي بخش هاي محروم/ تخصيص يابد.

معاون هماهنگي برنامه و بودجه سازمان مديريت در پايان سخنان خود، تخصيص اعتبارات عمراني سال 93 را نسبت به سال هاي 92 و 91 مطلوب ارزيابي كرد و گفت: اين اميدواري وجود دارد تا با توجه به شرايط كشور، تخصيص 94 بيش از سال 93 باشد.

1400/8/1 15:2:39
پيام رياست سازمان مديريت و برنامه ريزي استان به مناسبت روز آمار و برنامه ريزي
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1083208 تعداد بازدید از صفحه 1622 تعداد بازدید امروز صفحه 280
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL