J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1395/6/3
رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور در ستاد اقتصاد مقاوتي استان: تامين آب فلات مركزي نيازمند مشاركت بخش خصوصي داخلي و خارجي است


رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: استان يزد از جمله استان‌هايي است كه همه مسئولان به موضوع تأمين آب آن اهتمام ويژه دارند و جاي نگراني براي اين موضوع نيست.


به گزارش روابط عمومي سازمان، دكتر محمدباقر نوبخت عصر امروز در دوازدهمين نشست ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان يزد اظهار داشت: صاحبان صنايع و توليدكنندگان، از قوانين مالياتي و وضعيت دريافت ماليات‌ها گلايه دارند كه ممكن است اين قوانين به نفع آن‌ها اصلاح شود.

وي با بيان اينكه در دو هفته آينده نشستي را با حضور مسئولان استاني و بخش خصوصي به صورت مشترك با سازمان امور مالياتي برگزار خواهيم كرد، ادامه داد: چنانچه مشخص شود در زمينه اخذ ماليات‌ها آنگونه كه صاحبان صنايع در كشور اظهار مي‌كنند بي‌عدالتي وجود داشته باشد حتماً و قطع به يقين اين قوانين را اصلاح مي‌كنيم.


معاون رئيس جمهور با اشاره به نامگذاري سال جاري به عنوان «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل» بر ضرورت عملي‌سازي اهداف و برنامه‌هاي دولت تأكيد كرد و ادامه داد: لازم است تا مسئولان دولتي هر آنچه را كه خواسته بخش خصوصي و مردم است اجرايي كرده و از شعار دور باشند.

نوبخت اضافه كرد: رسيدگي به امور مالياتي در كشور نيز بايد با اقدام عملي صورت گيرد، چراكه بخش مهمي از ماليات‌ها در زمينه توليد ناخالص داخلي  است كه رقمي در حدود 30 درصد را به خود اختصاص داده است.
وي با اشاره به اينكه اين ميزان ماليات در كشورهاي توسعه يافته كمتر از 20 درصد است، تأكيد كرد: پيشنهاداتي از سوي سازمان امور مالياتي نيز در اين زمينه داشتيم و چنانچه بتوانيم آنچه را كه مورد توجه اين سازمان است، محقق سازيم تا پايان برنامه توسعه به حد استاندارد خواهد رسيد.

 

اين مقام مسؤول از ديگر مقوله‌هاي مورد توجه دولت را رسيدگي به مشكلات و طرح‌هاي حوزه گردشگري برشمرد و متذكر شد: در استان يزد با توجه به زيرساخت‌هايي كه دارد از جمله بافت تاريخي بكر و اماكن ديدني تاريخي، هر طرح مناسبي كه توجيه داشته باشد و ارائه كنيد، تسهيلات لازم را در اختيار صنعت گردشگري يزد قرار مي‌دهيم.

معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي تشريح كرد: اين تسهيلات جدا از مسير فعلي رسيدگي به روند طرح‌ها و برنامه‌ها در اين حوزه است كه به صورت ويژه به استان يزد تعلق مي‌گيرد.

نوبخت همچنين از ديگر موضوعات مورد توجه براي استان يزد را مسئله آب آن دانست و گفت: در زمينه تأمين آب براي استان يزد كه از سياست‌هاي دولت تدبير و اميد در كشور است، نياز به مشاركت بخش خصوصي داخلي و خارجي براي رفع اين نياز هستيم.
وي در واكنش به اين موضوع كه در انتقال آب به فلات مركزي ايران، اسمي از استان يزد نيست، مطرح كرد: استان يزد از جمله استان‌هايي است كه همه مسئولان به موضوع تأمين آب آن اهتمام ويژه دارند و جاي هيچ نگراني براي اين موضوع نيست.

رئيس سازمان برنامه و بودجه در پايان تبيين كرد: نگاه دولت رفع مشكلات مردم است و افتخار مي‌كنيم كه با خدماتي كه از سوي دولت ارائه مي‌شود، رضايت مردم در هر سطحي جلب شود و بتوانيم مشكلات مردم را رفع كنيم، اما لازم است بدانيم كه حل بسياري از مشكلات آنگونه كه ما فكر مي‌كنيم راحت نيست و گاهي به زمان زيادي نياز دارد.

اشتغال زايي 13 هزار نفر در استان يزد طي سالجاري

استاندار يزد نيز در ادامه اين نشست، از اشتغال‌زايي 13 هزار نفر در سال جاري خبر داد و گفت: از ابتداي سال تاكنون 10 هزار شغل ايجاد شده و تا پايان هفته دولت نيز 3 هزار فرصت شغلي ديگر در استان ايجاد خواهد شد.
سيدمحمد ميرمحمدي اظهار داشت: با بهره‌برداري از طرح‌ها و پروژه‌هايي كه در هفته دولت آغاز به كار خواهد شد، سه هزار فرصت شغلي به مجموع اشتغال‌زايي استان يزد در سال جاري اضافه خواهد شد.
وي با بيان اينكه در هفته دولت 336 طرح عمراني، 115 طرح مخابراتي، 11 طرح مربوط به پروژه‌هاي ساماندهي اتباع خارجي در هفته دولت يزد به بهره‌برداري مي‌رسد عنوان كرد: بهره‌برداري از اين پروژه‌ها نشان مي‌دهد كه مجموعه دولت و مسئولان دستگاه‌هاي اجرايي استان با جديت و بهره‌گيري از همدلي و همكاري به دنبال تامين منافع استان هستند.

گفتني است در اين نشست فعالان اقتصادي استان از جمله: رييس اتاق بازرگاني يزد، رييس خانه صنعت، رييس خانه معدن، دبير انجمن مديران و مديركل صدا و سيماي يزد به بيان نقطه نظرات خود پيرامون مقوله اقتصاد مقاومتي و مشكلات مالي و مالياتي صنايع استان پرداختند.

1400/8/1 15:2:39
پيام رياست سازمان مديريت و برنامه ريزي استان به مناسبت روز آمار و برنامه ريزي
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1083916 تعداد بازدید از صفحه 1622 تعداد بازدید امروز صفحه 89
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL