J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1395/6/20
مشروح/ برگزاري پنجمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان يزد

پنجمين نشست شوراي برنامه ريزي و توسعۀ استان به رياست استاندار يزد، دبيري رئيس سازمان برنامه و بودجه استان و باحضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعۀ منابع استانداري و اعضاي شورا در سالن زنده ياد حميديا برگزار شد.

 

استاندار يزد در اين نشست با اشاره به فرارسيدن روز عرفه و تبريك عيد سعيد قربان گفت: روز عرفه، روز شناخت، معرفت و نزديكي با پروردگار متعال است، هرچند كه هر روز متعلق به خداست اما در سال ايّام ويژه اي مانند روز عرفه است كه مي توانيم در اين روز با تدبر، تعقل و تفكر در نعمتهاي الهي به خودشناسي و در نهايت به خداشناسي برسيم و از آموزه هاي اين ايّام بهره مند شويم.

سيدمحمد ميرمحمدي با بيان اينكه براي پروژه هاي مربوط به سفر رئيس جمهوري به استان يزد در اسفندماه سال گذشته 970 ميليارد تومان اختصاص يافته است، ادامه داد: بيش از 700 ميليارد تومان از اين مبلغ در سال 95 اختصاص مي يابد و 270 ميلياردتومان باقي مانده نيز در سال 96 اختصاص خواهد يافت و تمام پروژه هاي مربوط به اين سفر بايد حداكثر تا سال آينده به اتمام و به بهره برداري برسد.

 وي  ادامه داد: پروژه ها توسط تمام دستگاهها و نهادهاي استان بايد به صورت شفاف در مكان مشخص و  با اعتبار دقيق تعريف شود و ضروري است از طرح مسائل كلي در اين زمينه پرهيز كنيم لذا بايد در ارايۀ گزارشها به صورت كمّي و شفاف عمل شود.

ميرمحمدي خاطرنشان كرد: دولت تدبير و اميد فعاليتها و اقدامات خود را براساس شفافيت و صداقت قرار داده است و ما نيز بايد اين رويكرد را در دستوركار خود قرار دهيم.

رئيس شوراي برنامه ريزي و توسعۀ استان در پايان سخنان خود تأكيد كرد: لازم است مسئولان و مديران دستگاههايي كه در سفر رياست جمهوري به استان يزد و در مصوبات سفر داراي پروژه هستند بدون اتلاف وقت و مجدّانه اين پروژه ها را پي‌گيري كنند و ضروري است روند پيشرفت هر پروژه به صورت شفاف حداقل هر سه ماه يكبار گزارش داده شود.

40 ميليارد تومان اعتبار استاني به تعهدات سفر اضافه مي شود/ لزوم همكاري دستگاه ها در اجراي هرچه بهتر سرشماري

رئيس سازمان برنامه و بودجه استان يزد در اين نشست با اشاره به ابلاغ مصوبات سفر رئيس دولت تدبير و اميد به استان، ابراز اميدواري كرد تا با تخصيص به موقع اعتبارات، پروژه ها در وقت مقرر تا پايان 1396 به بهره برداري برسد.

حميدرضا نصيري زاده بيان داشت كه جلسه اي بدين منظور باحضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه كشور برگزار شد و دستورات لازم در اين خصوص صادر شد.

وي گفت: علاوه بر اعتبارات ملي، 40 ميليارد تومان نيز از محل اعتبارات استاني به اعتبار 970 ميليارد توماني افزوده خواهد شد.

دبير شوراي برنامه ريزي و توسعه استان يزد در ادامه با اشاره به برگزاري  همايش ملي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي استان يزد و چشم انداز آن در افق 1404 در اواخر شهريورماه، تصريح كرد كه مي بايست از فرصت حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه كشور به استان بهره گرفت و در جهت معرفي پتانسيل ها و قابليت هاي استان بهره لازم را كسب كرد.

نصيري زاده در اين خصوص گفت گه دكتر نوبخت معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور نيز به اين همايش پيامي ارسال كرده است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به در پيش بودن هشتمين دوره سرشماري عمومي نفوس و مسكن 95 در مهرماه و آبان ماه سالجاري بر همكاري موثر و تعامل دستگاه هاي اجرايي استان با ستاد سرشماري تاكيد كرد و گفت: سرشماري و صحت و دقت در اجراي آن بعلت توليد آمارهاي پايه از اهميت بسزايي برخوردار است.

ارائه اطلاعات واحد درخصوص مصوبات سفر

معاون هماهنگي برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه استان يزد بر ارائه حجم عمليات، آمار و اطلاعات واحد درخصوص طرح هاي مصوبات سفر رئيس دولت تدبير و اميد به استان تاكيد كرد.

محمدرضا نبي در اين باره با اشاره به ابلاغ اعتبار 970 ميليارد توماني مصوبات سفر در چارچوب 46 طرح و پروژه تصريح كرد كه عناوين پروژه ها و طرح ها در تفاهم نامه سفر تصريح شده و لازم است دستگاه هاي اجرايي در اين خصوص سياست واحدي در پيش بگيرند.

وي همچنين به برخي از بندهاي مصوبات سفر اشاره كرد و گفت: با توجه به ضرورت گزارش هاي دوره اي پيشرفت مالي و فيزيكي طرح ها، بايد در خصوص تعريف زير پروژه ها تسريع شود.

اين مقام مسئول با تاكيد بر تخصيص 100 درصدي اعتبارات سفر از سوي سازمان برنامه و بودجه كشور، گفت كه هماهنگي ميان دستگاه هاي اجرايي در اين خصوص به پيگيري موثر و جذب به موقع اعتبارات كمك مي كند.

نبي در ادامه، منابع اعتباري مصوبات سفر را بدين ترتيب اعلام نمود: الف) طرح هاي خاص در پيوست شماره يك قانون بودجه ب) رديف هاي جدول شماره 9 قانون بودجه ج) ماده 180 ملي د) ماده 180 استاني هـ) ماده 10 و 12 قانون بودجه ز) اعتبارات عمراني استاني و س) منابع داخلي شركت ها و وزارتخانه ها.

برگزاري همايش چشم انداز يزد در افق 1404

دبير كميته علمي همايش ملي توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي استان يزد و چشم انداز آن در افق 1404 در ادامه جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه به ارائه گزارشي پيرامون امور انجام شده براي برگزاري همايش پرداخت.

محمدعلي فيض پور در سخنان خود به لزوم تعريف چشم انداز براي استان پرداخت و گفت: بنابر سند چشم انداز 1404 ، ايران مي بايست در آن افق در بين 25 كشور منطقه رتبه نخست را در شاخص هاي مختلف كسب كند.

وي گفت: كشورهاي منطقه در افق هاي متفاوت چشم انداز براي خود تعريف كرده اند و همزمان با ايران به دنبل بهبود و ارتقاي شاخص هاي خود هستند.

فيض پور ادامه داد: علاوه بر آن، برخي استان هاي كشور نيز بمنظور تثبيت جايگاه خود در كشور و تقسيم كار ملي به تعريف چشم انداز مبادرت كرده اند كه در اين ميان مي توان به استان هاي: اصفهان، كرمان، مازندران، همدان و... اشاره كرد.

دبير كميته علمي همايش گفت: چشم انداز مقدماتي يزد تدوين شده و بايد ديد استان در چه محورهايي مي تواند متمايز از ساير استانها باشد و در عرصه تقسيم كار ملي نقش ايفا كند.

وي گفت: اين همايش در 8 محور برگزار خواهد شد و در آن محورهاي توسعه استان مورد كنكاش واقع خواهد شد.

اين عضو هيات علمي دانشگاه گفت: 310 مقاله به اين همايش واصل شده كه 258 مقاله پذيرش شده است.

فيض پور به يكي ديگر از اقدامات صورت گرفته درباب برگزاري همايش پرداخت و گفت: شبكه روابط موضوعي مقالات همايش بمنظور تحليل محتواي مقالات صورت گرفته است.

وي در پايان، جمع بندي محورهاي همايش را بدين ترتيب عنوان نمود: پايداري منابع آب، حفظ محيط زيست، رقابت پذيري صنعتي و توسعه گردشگري.

دبير كميته علمي همايش، همينطور از تشكيل 7 پنل تخصصي و برپايي نمايشگاهي در حاشيه همايش خبر داد.

1400/7/20 14:49:0
رئيس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ را ابلاغ كرد
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1075529 تعداد بازدید از صفحه 1611 تعداد بازدید امروز صفحه 418
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL