J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1395/4/27
مشروح/ مسئولان ارشد استان يزد با دكتر نوبخت ديدار كردند

استاندار، نمايندگان استان در مجلس دهم و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد با معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور ديدار كردند.

به گزارش روابط عمومي سازمان، در اين ديدار كه صبح روز شنبه ۲۶ تيرماه در دفتر رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور برگزار شد، مسائل كلان استان از سوي آقايان: سيدمحمد مي‌رمحمدي، محمدرضا تابش، سيد ابوالفضل موسوي، كمال دهقاني، محمدرضا صباغيان و حميدرضا نصيري‌زاده ارائه و باحضور محمدباقر نوبخت مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

ارائه تضمين لازم براي سرمايه گذاري انتقال آب به يزد
معاون رئيس جمهور در اين ديدار با تجليل از تعهد، پشتكار و بردباري مردم استان يزد درخصوص مسائل مطرح شده در جلسه و مكاتبات صورت گرفته، دستور كتبي صادر كرد.
محمدباقر نوبخت با اشاره به درخواست مسئولان استان مبني بر اعطاي تضمين‌هاي لازم بمنظور سرمايه گذاري بخش خصوصي براي انتقال آب به استان يزد، قول مساعد داد.
وي با تاكيد بر مسئله محور بودن برنامه ششم توسعه، تصريح كرد كه در اين برنامه، از بخش گردشگري بعنوان يكي از محورهاي رونق اقتصادي، حمايت لازم صورت گرفته است.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور در ادامه با ابراز اميدواري نسبت به بهبود درآمدهاي كشور در سالجاري، گفت كه بخشي از اعتبارات عمراني استاني تا پايان شهريورماه پرداخت خواهد شد.
معاون رئيس جمهور با اشاره به گذشت چند ماه از سفر رئيس جمهور به يزد، اين اطمينان خاطر را داد كه تخصيص اعتبارات اين سفر، ۱۰۰ درصد خواهد بود.

پيگيري ويژه مصوبات جلسه در استان
استاندار يزد نيز در اين ديدار با تقدير و تشكر از نمايندگان مردم بخاطر دنبال كردن مطالبات مردم استان تاكيد كرد كه موارد توافق شده در اين جلسه، بطور ويژه در استان پيگيري خواهد شد.
سيدمحمد ميرمحمدي تصريح كرد خوشبختانه فضاي مطلوبي ميان مسئولان دولت و نمايندگان مردم در استان وجود دارد و اين مهم موجب پيشبرد اهداف توسعه‌اي استان خواهد شد.
استاندار يزد، آب را مهم‌ترين مسئله استان توصيف كرد و گفت: تخصيص تسهيلات ۴۰۰ ميليون دلاري مي‌تواند در اين خصوص راهگشا باشد.
ميررمحمدي گفت: مسئله آب، عزم همه مسئولان را مي‌طلبد و خوشبختانه دولت در حل اين موضوع، مصمم است.
اين مقام مسئول با عنوان كردن ميزان كسري بودجه دستگاه‌هاي استاني، گفت كه دلايل اين موضوع بطور شفاف در گزارشي ارائه شده و اميد است با دستور مساعد معاون رئيس جمهور، اين مشكل سامان يابد.

لزوم رفع مشكلات واحدهاي بزرگ استان/ ارائه مشوق‌ها براي واگذاري پروژه‌ها
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد در اين نشست با اشاره به اينكه صنايع بزرگ استان سهم قابل توجهي از اشتغال استان را بر عهده دارند، خواستار رفع مشكلات مالي آنان از طريق تسهيلات كارگروه تسهيل شد.
رئيس سازمان، همچنين با بيان مشكلات واحدهاي ارائه دهنده در حوزه گردگشري، خواستار امكان بررسي مشكلات و تسهيلات اين واحد‌ها در ستاد تسهيل و ثبت نام در سامانه بهين ياب شد.
وي با اشاره به تصويب ۴۴ طرح و پروژه در سفر رئيس دولت تدبير و اميد به استان، خواستار صدور تسريع در ابلاغ اعتبارات سفر از سوي دكتر نوبخت شد. رئيس سازمان اشاره كرد كه بنابر توافق صورت گرفته مي‌بايست، اين پروژه‌ها در سال‌هاي ۹۵ و ۹۶ به اجرا و بهره برداري برسد.
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد با اشاره به احصاء ۲۰۹ پروژه بمنظور واگذاري به بخش غيردولتي، خواستار ارائه برخي مشوق‌ها در راستاي تسريع واگذاري‌ها شد.

لزوم تسريع در ابلاغ اعتبارات سفر رئيس جمهوري
رئيس مجمع نمايندگان در اين نشست با اشاره به اينكه اعتبارات خوبي در سفر رئيس جمهوري به يزد مورد تصويب قرار گرفت، خواستار تسريع در ابلاغ و پرداخت آنان شد.
محمدرضا تابش، همچنين به اعتبارات خشكسالي استان اشاره كرد و خواستار مساعدت دولت در اين امر شد.
وي همچنين اشاره كرد كه اعتبارات جاري استان، با كسري۵۰ ميليارد توماني همراه است كه لازم است در اين خصوص چاره انديشي شود.
تابش با اشاره به عدم تخصيص اعتبارات ماده ۱۸۰ در سال گذشته، خواستار بهبود تخصيص‌ها در سالجاري شد.

تاكيد ويژه براي اجراي بزرگراه يزد
نماينده مردم شهرستان‌هاي يزد و اشكذر در مجلس دهم شوراي اسلامي هم در اين ديدار با اشاره به ضرورت همگرايي در مسئله آب، بعنوان مهم‌ترين مسئله استان، گفت: از اين رو پيشنهاد تشكيل شوراي مشورتي سياستگذاري آب مطرح شده و قرار است اين شورا با حضور صاحبنظران استان تشكيل شود.
سيد ابوالفضل موسوي گفت: برخي سرمايه گذاران در اين رابطه اعلام آمادگي كرده‌اند كه لازم است با همگرايي و اتفاق نظر در سطح كشور و استان در اين خصوص گام برداشته شود.
وي در ادامه به موقعيت جغرافيايي استان در مركز كشور اشاره كرد و با يادآوري حجم ترانزيت استان، خواستار حمايت لازم براي اجراي بزرگراه يزد شد.

تاكيد صباغيان بر اهتمام دولت به اتمام محور يزد – بافق
نماينده حوزه مهريز هم در اين ديدار با اشاره به اينكه مردم ۵ شهرستان استان را نمايندگي مي‌كند، گفت: حوزه مهريز، بافق، بهاباد، خاتم و ابركوه بزرگ‌ترين حوزه انتخابيه كشور است و بيشتر مناطق اين شهرستان‌ها محروم هستند.
نماينده ۵ شهرستان استان همچنين با اشاره به خشكسالي‌هاي متوالي در استان، بخشودگي جريمه و سود تسهيلات كشاورزي را خواستار شد.
نماينده مردم بافق به تلفات محور يزد بافق پرداخت و خواستار اهتمام ويژه دولت بمنظور تكميل محور اين محور در سالجاري شد.
وي همچنين ضرورت اتخاذ تدابيري بمنظور سرمايه گذاري در جوار معادن و جلوگيري از خام فروشي را برشمرد و بر حمايت از سياست‌هاي دولت تاكيد نمود.

بارقه‌هاي رونق در صنعت كشي سراميك و لزوم حمايت موثر دولت از اين روند
نماينده مردم تفت و ميبد نيز در اين ديدار با تقدير از مديريت و تدبير معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي بخاطر كمبود درآمدهاي كشور و با اشاره به حسن سابقه خدمات دكتر نوبخت، گفت: وي با سابقه چهار دوره نمايندگي، مسئوليت نمايندگان را در قبال پيگيري خواسته‌هاي مردم درك مي‌كند.
كمال دهقاني فيروزآبادي در سخنان خود با اشاره به كمبود آب در مناطق روستايي شهرستان تفت، خواستار پيش بيني تمهيدات لازم در سالجاري شد.
وي گفت: مسئله آب، مسئله استان است و همگرايي بمنظور رسيدن به يك راه حل ضروري بنظر مي‌رسد.
نماينده تفت و ميبد، همچنين با بيان اينكه بارقه‌هايي از رونق در صنعت كاشي و سراميك پديده آمده، بر حمايت‌هاي لازم و موثر دولت در اين جهت تصريح كرد.

در اين نشست محمد اسماعيل حسيني فشمي رئيس امور مجلس و استان‌ها و حميدرضا فرزانگان رئيس گروه تلفيق سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد حضور داشتند و در مورد برخي مسائل مطرح شده در جلسه، به ارائه توضيحات پرداختند.

1400/8/1 15:2:39
پيام رياست سازمان مديريت و برنامه ريزي استان به مناسبت روز آمار و برنامه ريزي
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1083192 تعداد بازدید از صفحه 1622 تعداد بازدید امروز صفحه 266
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL