J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1395/9/8
مشروح/ پانزدهمين جلسه ستاد اقتصاد مقاومتي/ واگذاري پروژه هاي نيمه تمام به بخش غيردولتي بصورت جدي تر دنبال ميشود

پانزدهمين نشست ستاد راهبردي و مديريت اقتصاد مقاومتي استان يزد به رياست استاندار يزد، دبيري رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد و باحضور: معاونان هماهنگي امور عمراني و امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري و اعضاي اين ستاد در سالن زنده ياد حميديا برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي سازمان، استاندار يزد در اين نشست گفت: طرح هاي متعددي توسط بخش هاي دولتي، تعاوني و خصوصي در زمينه اقتصاد مقاومتي در استان برنامه ريزي و ابعاد گوناگون آن اجرايي شده است.

سيدمحمد ميرمحمدي افزود: در ارزيابي عملكرد از سوي دبير ستاد اقتصاد مقاومتي كشور، استان يزد در فعاليت هاي اين حوزه به رتبه چهارم دست يافت كه با توجه به رقابت به وجود آمده در سطح كشور اميدواريم برنامه ها با كوشش همه بخش ها، ادامه فعاليت ها به صورت موثرتر اجرايي شود.

ميرمحمدي ادامه داد: انتظار اين است كه در مسير برآورده شدن برنامه هاي اقتصاد مقاومتي رويكرد دانش بنيان، مديريت كارآمد، كاهش هزينه ها، افزايش درآمدها و ايجاد اشتغال در فعاليت ها مبنا قرار گيرد.

رييس ستاد اقتصاد مقاومتي استان يادآور شد: يكي از موضوعات مهم ايجاد زمينه اشتغال براي دانش آموختگان رشته هاي گوناگون دانشگاهي است كه در اين زمينه محورهاي علمي، فناوري و پژوهش در مراكز رشد، پيگيري مي شود.

ميرمحمدي افزود: با گسترش فعاليت هاي پارك علم و فناوري و مركز شتاب دهي تقويت و پشتيباني از خلاقيت و نوآوري با هدف فراهم ساختن فضاهايي براي جذب فارغ التحصيلان دانشگاهي مد نظر قرار داده شده است.

استاندار يزد گفت: نسبت به موفقيت بخش تعاون در دنيا، كشور ما هنوز به سهم قابل توجه اي از اقتصاد در اين زمينه دست پيدا نكرده است اما فعاليت  موفق تعاوني گروه پيشگامان، نشانگر امكان رشد و كار اثربخش اقتصاد تعاوني در كشور است.

عالي ترين مقام اجرايي استان ادامه داد: قابليت مهم تعاون اين است كه سرمايه هاي اندك مردم را گردآوري و با تبديل آن به سرمايه هاي بزرگ، نقش هاي كلاني را ايفا مي كند كه در يزد نيز اين امر با موفقيت هاي موثر بخش تعاون، اجرايي شده است.

ميرمحمدي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: براي واگذاري طرح هاي نيمه تمام استان، بايد اين موضوع با روش هاي گوناگون و زمينه هاي موثر پيگيري و جنبه ها و شرايط واگذاري آن به صورت كامل اطلاع رساني شود.

 

مصرف بهينه و مديريت منابع آب ضرورت حياتي استان يزد

استاندار يزد در بخش ديگري از اين نشست با اشاره به وقوع خشكسالي هاي متعدد در استان يزد، افزود: مديريت و اصلاح الگوي مصرف، يكي از ابعاد مهم اقتصاد مقاومتي است و بر همين مبنا بايد با توجه به كمبود منابع آب، از قطره قطره آن به صورت درست و مطلوب استفاده شود.

ميرمحمدي گفت: براي مديريت مصرف آب در بخش كشاورزي در استان جايگاه كشاورزي به كشت كم آب خواه تغيير و روش هايي براي كنترل هر گونه هدر رفت آب با كمك كشاورزان و مردم اجرايي شده و در حال تقويت است.

وي آب شرب را ضرورت ادامه زندگي در هر جامعه اي دانست و يادآور شد:  با توجه به اينكه منابع آب زيرزميني استان كاهش يافته و كيفيت آب بسياري از چاه ها با مشكلاتي روبه رو شده است براي جلوگيري از بروز مشكلات در زندگي مردم، بايد نهايت دقت و صرفه جويي در مصرف آب شرب انتقالي، توسط همه ي مردم صورت گيرد.

استاندار يزد در پايان سخنان خود گفت: اقدامات و برنامه هاي خوبي براي مديريت مصرف آب در استان صورت گرفته است اما بايد در اين زمينه با آينده نگري و احساس مسئوليت بيشتر از سوي تمام افراد جامعه اقدام و برنامه ريزي كرد.

 

واگذاري پروژه هاي نيمه تمام به بخش غيردولتي بصورت جدي تر دنبال مي شود

دبير ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان يزد گفت: واگذاري پروژه هاي نيمه تمام به بخش غيردولتي بصورت جدي تر دنبال مي شود.

حميدرضا نصيري زاده با اشاره به احصاي 290 پروژه تكميل شده، نيمه تمام و جديد در استان تصريح كرد كه امور مربوط به واگذاري آنان بطور جدي تر دنبال خواهد شد.

وي افزود: لازم است روش هاي واگذاري بصورت متنوع ارائه شود همچنانكه نيازمند ارائه توضيحات بيشتر درخصوص مشوق هايي كه دولت مي تواند ارائه دهد، هستيم.

نصيري زاده گفت: بمنظور جذب بيشتر سرمايه گذاران، لازم است منافع بخش غيردولتي در شرايط واگذاري ديده شود تا امر واگذاري ها تا صورت عملي به خود بگيرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به بررسي روند اجراي 95 پروژه ملي و استاني ستاد اقتصاد مقاومتي استان پرداخت و گفت: در اين جلسه عملكرد شركت آب و فاضلاب شهري و آب منطقه اي و بخش خصوصي بررسي شد و عملكرد ساير دستگاه ها نيز در دستور جلسات بعدي قرار دارد.

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي، با بيان اينكه براي اجراي برنامه هاي اقتصاد مقاومتي، اعتباري مازاد بر اعتبارات استان ديده نشده، گفت: لازم است بمنظور پيشبرد اهداف اقتصاد مقاومتي، بهره وري بيش از پيش مورد تاكيد دستگاه ها اجرايي قرار گيرد تا بتوان با منابع آزادشده و اولويت بندي مجدد، امور را پيش برد.

1400/8/1 15:2:39
پيام رياست سازمان مديريت و برنامه ريزي استان به مناسبت روز آمار و برنامه ريزي
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1083172 تعداد بازدید از صفحه 1622 تعداد بازدید امروز صفحه 249
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL