J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1394/9/28
استقبال مسئولان استان از استقرار صنايع استراتژيك نفت و گاز و كم آبخواه در يزد

جلسه بررسي عملكرد شركت توربو كمپرسور نفت (OTC) باحضور سرپرست معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، مديركل صنعت، معدن و تجارت استان و مدير بورس منطقه اي در محل شركت توربين هاي گازي غدير يزد برگزار شد.

 

استان يزد، پتانسيل بالايي براي استقرار صنايع استراتژيك دارد

رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد در اين نشست گفت: هرچند تحريم ها، هزينه هايي را به كشور تحميل كرده اما در عين حال خودباوري و عدم اتكا به كشورهاي غربي را تقويت كرده است.

حميدرضا نصيري زاده افزود: حال كه لغو تحريم ها با همت دولت تدبير و اميد درحال رخ دادن است، لازم است تا تلاش مضاعفي براي بهره گيري از منافع حاصل شده بكار گرفته شود تا در جهت صدور كالاها و دانش فني داخل حركت نماييم.

وي همچنين با اشاره به ظرفيت هاي دانشگاهي استان يزد گفت: استان در حال تبديل به قطب دانشگاهي در كشور است و با همكاري بيشتر صنعت و دانشگاه و هم افزايي بيشتر، بايد از اين ظرفيت بهره گرفت.

اين مقام مسئول در ادامه به فعاليت هاي شركت OTC اشاره كرد و آن را نمونه پيشرفت صنايع داخلي در زمان تحريم ها عنوان و بيان داشت: خوشبختانه اين شركت با مشاركت شركت هاي خارجي توانسته دانش فني مورد نياز در صنايع نفت و گاز را بدست بياورد و در دوران تحريم به پيشرفت هاي خوبي نائل شود.

حميدرضا نصيري زاده با استقبال از توسعه فعاليت هاي اين شركت در يزد تاكيد كرد: توسعه فعاليت هاي OTC در يزد مي تواند كمك خوبي براي استقرار صنايع مرتبط با نفت و گاز در استان باشد.

وي با تاكيد بر اين نكته كه يزد از امنيت بالايي در كشور برخوردار است، خاطرنشان ساخت: اين مولفه زمينه استقرار صنايع استراتژيك را در استان فراهم مي كند.

اين مقام مسئول با اذعان بر اينكه يزد از كم آبي رنج مي برد، گفت كه راهي جز استقرار صنايع كم آب خواه و هاي تك در استان وجود ندارد و بايد تمام تلاش را براي بدست آوردن دانش فني روز بكار بست.

نصيري زاده افزود: شركت OTC مي تواند مشاور خوبي براي صنايع استان درجهت راهكارهاي بدست آوردن دانش فني صنايع باشد و بتوان با پشتكار و حركت جمعي به سمت تحقق يك اقتصاد مقاوم كه مدنظر مقام معظم رهبري است، حركت كرد.

 

حمايت مجموعه مديران استان از استقرار صنايع هاي تك

سرپرست معاون هماهنگي امور اقتصادي استاندار يزد نيز در اين نشست با استقبال از توسعه فعاليت هاي شركت OTC در يزد، تصريح كرد: اين اقدامات در زمره صنايع هاي تك و كم آبخواه بشمار مي آيد.

سيدعلي عزالديني با اشاره به 7 رويكرد استاندار يزد در دولت تدبير و اميد بيان داشت: مجموعه مديران استان از استقرار صنايع هاي تك و كم آبخواه حمايت مي كنند.

وي در عين حال بر رفع مشكلات پيش روي اين مجموعه در حوزه صدور موافقت هاي اصولي توسط مسئولان ذيربط تاكيد كرد.

 

قول مساعد براي حل مشكل صدور پروانه بهره برداري توسعه شركت

محمدرضا علمدار مديركل صنعت، معدن و تجارت استان يزد هم در بخش ديگري از اين نشست براي حل مشكل مجوز پروانه بهره برداري بخش توسعه اين شركت قول مساعد داد.

 

پيشنهاد بررسي زمينه هاي باقابليت سرمايه گذاري در ساير حوزه ها

علي اكبر جعفري مدير بورس منطقه اي يزد نيز در اين ديدار با اشاره به اينكه يزد طرح هاي متنوعي براي سرمايه گذاري دارد، پيشنهاد داد تا طرح هاي قابل سرمايه گذاري استان در ساير حوزه ها باحضور مسئولان صندوق سرمايه گذاري نفت مورد بررسي قرار گيرد.

 

آمادگي OTC براي توسعه فعاليت ها در استان يزد

رئيس هيات مديره شركت توربوكمپرسور نفت در اين نشست با عنوان اينكه اين مجموعه استان يزد را بخاطر موقعيت هاي خاص جغرافيايي، لجستيكي و تاميني در امر سرمايه گذاري انتخاب كرده است، تصريح كرد: در صورت رفع مشكلات پيش روي اين شركت در استان، فعاليت هاي OTC در يزد توسعه خواهد يافت.

عباس فريور باعنوان اينكه OTC از سال 1379 با درايت مهندس بيژن زنگنه كار خود را در زمينه ساخت توربين هاي گازي آغاز كرده، تصريح كرد: ثبات مديريتي اين شركت در طول 15 سال گذشته توفيقات زيادي را براي اين مجموعه فراهم كرده، بطوريكه كمپرسورهاي اين شركت هم اكنون امر انتقال گاز در 60 درصد خطوط انتقال گاز كشور را بر عهده دارند.

وي افزود: بالغ بر 10 هزار نفر در سراسر كشور با گروه شركت هاي توربو كمپرسور همكاري دارند و ارزش قراردادهاي اين شركت به 3 ميليارد يورو رسيده است.

فريور در بخش ديگري از سخنان خود، كيفيت محصولات توليد شده در كارخانه توربين هاي گازي غدير را فراتر از پيش بيني ها عنوان كرد و گفت كه در صورت رفع مشكلات، OTC آمادگي دارد تا فعاليت هاي هاي تك خود را در يزد توسعه دهد.

وي با اشاره به اينكه يزد در مركز محورهاي مواصلاتي شمال جنوب و شرق غرب كشور قرار داد، تصريح كرد كه اين مهم، كاهش هزينه هاي انتقال محصولات را ممكن مي سازد.

رئيس هيات مديره شركت توربوكمپرسور نفت در پايان گفت: صندوق بازنشستگي نفت تاكنون به سرمايه گذاري 450 هزار ميليارد ريالي در حوزه هاي مختلف كشور مبادرت ورزيده و گروه شركت هاي توربو كمپرسور نفت، يكي از زيرمجموعه هاي آن بشمار مي آيد.

 

رونمايي از توربين ملي، به زودي

مديرعامل شركت توربو كمپرسور نفت نيز در اين جلسه با عنوان اينكه OTC كار خود را با سرمايه 10 ميليون ريالي در سال 79 آغاز كرد، بيان داشت: سرمايه و دارايي اين شركت هم اكنون به 10 هزار ميليارد ريال رسيده است.

سعيد مهتدي با تاكيد بر اينكه يزد استاني مناسب براي استقرار صنايع OTC بشمار مي آيد، تصريح كرد: محصولات OTC  به امنيت كشور وابسته است و استقرار كارخانجات توليد محصولات در مناطق امن ضرورت دارد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه شركت در دوران تحريم توانست به موفقيت هاي زيادي در عرصه توليد كمپرسورهاي گازي دست يابد، تصريح كرد: اميدواريم به زودي توربين ملي اين شركت باحضور مسئولان ارشد نظام رونمايي شود.

مهتدي، همچنين از ورود اين شركت به مباحث نيروگاه خورشيدي و بادي نيز خبر داد و گفت: OTC توليد انرژي الكتريكي از روش هاي ارزان قيمت و تجديد پذير را دستور كار دارد.

گفتني است شركت توربين هاي گازي غدير يزد از سال 86 كار خود را آغاز كرده و هم اكنون با بالغ بر 300 پرسنل به يكي از مراكز توليد قطعات و مونتاژ توربين هاي گازي در كشور تبديل شده است. لازم به ذكر است كه توربين هاي گازي وظيفه تقويت فشار در خطوط انتقال گاز كشور را بر عهده دارند.

1400/7/28 15:40:29
زنگ خطر خروج پيمانكاران بزرگ از استان
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1079194 تعداد بازدید از صفحه 1621 تعداد بازدید امروز صفحه 295
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL