J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1396/3/1
تفصيلي/ برگزاري سومين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان يزد

سومين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان يزد ظهر امروز دوشنبه اول خرداد ماه به رياست استاندار، دبيري رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي و باحضور ساير اعضا برگزار شد و در آن گزارشي از وضعيت نيروي انساني دستگاه هاي مختلف ارائه شد. در بخش ديگري از جلسه گزارشي از سرمايه گذاري هاي صورت گرفته در استان طي سال هاي 1392-1395 با 1388-1391 قرائت شد و درباره پيشنهادات كارگروه زيربنايي تصميمات لازم اتخاذ شد. 

 

سرمايه گذاري بالغ بر 110 هزار ميليارد ريالي در استان طي سال هاي 1392 1395 / لزوم حساسيت بيشتر مديران نسبت به آمار

به گزارش روابط عمومي سازمان، استاندار يزد در اين نشست با قدرداني از حضور باشكوه مردم استان يزد در پاي صندوق هاي راي و مشاركت 93 درصدي آنان در دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، اين حضور را نشان از آگاهي، انديشه ورزي و خرد محوري تلقي كرد.

وي گفت: مديران استان مي بايست با خدمت بيشتر، قدردان مشاركت مردم باشند.

سيدمحمد ميرمحمدي در ادامه با اشاره به سرمايه گذاري هاي صورت گرفته در استان طي سال هاي 1392 – 1395، ميزان آن را بالغ بر 110 هزار ميليارد ريال عنوان كرد كه نسبت به دوره 1388-1391 و سرمايه گذاري 62 هزار ميليارد ريالي، افزايش 78 درصدي دارد.

وي همچنين افزود كه ميزان اشتغال ايجاد شده طي سال هاي 1392 – 1395، بالغ بر 82 هزار نفر بوده، درحاليكه اين ميزان در سال هاي 1388 – 1391، 90 هزار نفر بوده است.

وي افزود: آثار فيزيكي سرمايه‌گذاري‌ها در دولت تدبير و اميد كاملاً مشهود است و در نقطه‌نقطه استان شاهد آثار فيزيكي اين مهم هستيم كه كجا خرج شده و چه حاصل‌شده است.

استاندار يزد اعلام كرد: بررسي‌هايي براي مشخص شدن آمار فيزيكي سرمايه‌گذاري‌ها درگذشته، حال و آينده انجام خواهيم داد تا بتوانيم با برقراري زمينه‌هاي بهتر براي سرمايه‌گذاري اقدامات بهتر و بيشتري در اين زمينه داشته باشيم.

ميرمحمدي گفت: زمينه سرمايه‌گذاري در استان با مشخص شدن پهنه كاربري‌ها، مشوق‌هاي قانوني، ايجاد مركز خدمات سرمايه‌گذاري و شناسايي فرصت‌ها و تعيين حمايت‌هاي قانوني فراهم‌شده است.

وي تأكيد كرد: با راه‌اندازي مركز خدمات سرمايه‌گذاري؛ سرمايه‌گذار با پيچ‌وخم اداري كمتري مواجه است و با اين نتيجه در انتخابات اميدواري و اعتماد و امكان براي سرمايه‌گذاري بيشتر شده است؛ همچنين در فعاليت‌هاي مختلف گردشگري هم مي‌توانيم شاهد توسعه اشتغال، سرمايه‌گذاري گردشگري و توسعه اين صنعت پاك باشيم.

بر اساس گزارش ارائه شده، بيشترين ميزان سرمايه گذاري استان به ترتيب در بخش "صنعت، معدن و تجارت" با حدود 50 هزار ميليارد ريال صورت گرفته و بخش هاي برق با 23 هزار ميليارد ريال، جهاد كشاورزي با 8 هزار ميليارد ريال، گاز با 4300 ميليارد ريال و راه آهن با 4300 ميليارد ريال و ميراث فرهنگي با 2500 ميليارد ريال در رده هاي دوم تا ششم قرار دارند.

استاندار يزد همچنين در بخش ديگري از سخنان خود بر حساسيت بيشتر مسئولين در ارائه آمار دستگاه هاي زيرمجموعه خود تاكيد كرد. 


ارائه وضعيت نيروي انساني دستگاه هاي اجرايي استان / راه اندازي سامانه ساختار

معاون توسعه مديريت و سرمايه انساني سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد در ادامه جلسه به ارائه گزارشي پيرامون وضعيت نيروي انساني 29 دستگاه اجرايي استان پرداخت.

سيدمجتبي حسيني پور در اين گزارش، تعداد پرسنل اين دستگاه ها را بالغ بر 8 هزار نفر عنوان كرد و گفت كه نيمي از پرسنل كمتر از 40 سال سن دارند. وي افزود: حدود 93 درصد از پرسنل متاهل هستند و 84 درصد از آنان را مردان تشكيل مي دهند.

اين مقام مسئول اضافه كرد كه 53 درصد از پرسنل رسمي و پيماني هستند و مابقي بصورت قراردادي، شركتي، كارگري و... مشغول بكار هستند.

حسيني پور اضافه كرد كه بر اساس بررسي هاي بعمل آمده، 35 درصد پرسنل ديپلم و زير ديپلم، 37 درصد ليسانس، 11 درصد فوق ليسانس و 6 درصد داراي مدرك دكتري هستند.

وي در پايان گفت: اين 29 دستگاه اجرايي مجموعا داراي بالغ بر 7 هزار پست سازماني هستند كه 44 درصد آن بلاتصدي است و لازم است اقدامات لازم بمنظور ساماندهي نيروي انساني آنان و تكميل پست هاي سازماني صورت پذيرد.

معاون سازمان مديريت و برنامه ريزي به راه اندازي سامانه ساختار هم اشاره كرد و گفت بر اين اساس دستگاه هاي اجرايي موظف هستند تا اطلاعات پرسنل خود را در آن وارد نمايند تا سازمان اداري و استخدامي بتواند بصورت مطلوب بتواند در مسير ساماندهي نيروي انساني دستگاه هاي اجرايي گام بردارد. 

رتبه نخست استان در مشاركت در انتخابات رياست جمهوري

در بخش اخبار جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري با قدرداني از همكاري دستگاه هاي اجرايي و دست اندركاران انتخابات در امر برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراها تاكيد كرد كه نتيجه همكاري، همدلي، تعامل و مديريت مطلوب بر انتخابات، مشاركت بي نظير مردم استان را در انتخابات رقم زد و اين ميزان به 93.4 درصد رسيد.

محمدعلي طالبي: استان يزد در اين رابطه رتبه نخست را در كشور به دست آورده است.

هجوم ريزگردها به استان

مديركل حفاظت محيط زيست استان با اشاره به هجوم ريزگردها بر فراز استان يزد گفت كه بخاطر كويري بودن منطقه و بادهاي غالب، استان تحت تاثير اين پديده قرار دارد.

سيدحسين سادات موسوي افزود: شامگاه يكشنبه غلظت ريزگردها به 20 برابر حد مجاز رسيد و صبح دوشنبه اين شاخص به 10 برابر مجاز رسيد و اميدواريم تا پايان روز موضوع مرتفع شود.

افزايش 9 درصدي مصرف انرژي الكتريكي در استان

مديرعامل شركت برق منطقه اي يزد هم در اين جلسه به ارائه آماري درخصوص ميزان مصرف انرژي الكتريكي در استان طي سال هاي 94 و 95 پرداخت.

محمد حسن صباغ زادگان در اين ارتباط گفت كه مصرف برق مشتركين صنعتي بالاي 7 مگاوات ساعت در سال 95 نسبت به سال 94 با رشد 14 درصدي را تجربه كرده اند.

وي افزود: كل مصرف انرژي الكتريكي استان از 6.8 ميليارد كيلووات ساعت در سال 94 به 7.4 ميليارد كيلووات ساعت در سال 95 افزايش و به رشد 9 درصدي رسيده ايم، درحاليكه رشد مصرف در كشور 6 درصد بوده است.

بررسي پيشنهادات كارگروه امور زيربنايي و شهرسازي

شوراي برنامه ريزي و توسعه استان در بخش ديگري از جلسه، پيشنهادات كارگروه زيربنايي و شهرسازي را مورد بررسي قرار دارد و در آن با واگذاري زمين براي ايجاد 3 نيروگاه خورشيدي در شهرستان هاي خاتم و ابركوه و همچنين يك واحد CHP در شهرستان مهريز موافقت بعمل آورد.

اعضاي شوراي برنامه ريزي و توسعه استان در پايان، در خصوص موارد اختلافي اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي و اداره كل اوقاف و امور خيريه استان درخصوص ساختمان هاي مازاد تصميم گيري كردند. 

1400/8/1 15:2:39
پيام رياست سازمان مديريت و برنامه ريزي استان به مناسبت روز آمار و برنامه ريزي
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1083906 تعداد بازدید از صفحه 1622 تعداد بازدید امروز صفحه 81
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL