J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1396/12/12
مشروح/ برگزاري دوازهمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان/ بررسي وضعيت اعتبارات ابلاغي به استان و عملكرد استان در پروژه هاي واگذاري

دوازدهمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان يزد صبح امروز شنبه به رياست استاندار محترم و باحضور نماينده مردم شهرستان هاي مهريز، بافق، بهاباد، خاتم و ابركوه در مجلس شوراي اسلامي و ساير اعضا برگزار شد و در آن عملكرد استان در پروژه هاي واگذاري و همچنين اعتبارات ابلاغي به استان مورد بررسي قرار گرفت و پيشنهادات 3 جلسه كارگروه تخصصي امور زيربنايي و شهرسازي به تصويب رسيد.

 

تاكيد استاندار بر جذب به موقع اعتبارات اسناد خزانه 

استاندار يزد در اين نشست با اشاره به ارائه گزارش عملكرد دستگاه هاي اجرايي در جذب اسناد خزانه اسلامي از سوي رئيس خزانه معين استان گفت: هر دستگاهي كه در جذب بودجه اسناد خزانه ضعيف عمل كند، به وزارتخانه متبوع گزارش مي شود.

محمود زماني قمي افزود: معاون هماهنگي امور عمراني از امروز با تمركز بر اين موضوع، درخصوص راهكار‌هاي جذب بيشتر اعتبارات اقدام نمايند.

وي درباره فعاليت كارگروه واگذاري پروژه‌هاي نيمه‌تمام به بخش خصوصي هم اظهار كرد: دستگاه‌ها در واگذاري طرح‌ها به جذاب بودن آن‌ها براي بخش خصوصي توجه داشته باشند.

زماني قمي تأكيد كرد: بخش خصوصي دستور بردار نيست، عمدتاً به دنبال سود مجموعه خودش است، به‌منظور كنترل نقدينگي در استان، بايد در طرح‌هاي نيمه‌تمام جذابيت ايجاد كرد تا اين بخش براي مشاركت، ترغيب شود.

وي با اشاره به لزوم تشكيل جلسه شوراي برنامه‌ريزي در هفته آينده تأكيد كرد: دستگاه‌هايي كه در جذب اعتبارات و واگذاري طرح‌هاي نيمه‌تمام ضعيف عمل كنند، لزومي ندارد موردتمجيد قرار گيرند بلكه بايد عملكرد ضعيف آن‌ها به مركز گزارش شود.

تخصيص 47 درصدي اعتبارات استان

به گزارش روابط عمومي سازمان، معاون هماهنگي برنامه و بودجه سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد نيز در ابتداي اين نشست باقدرداني از خدمات حميدرضا نصيري زاده در سمت رياست سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد و با اشاره به استعفاي وي ابراز اميدواري كرد تا با انتخاب جانشين شايسته، استان از خدمات وجودي سازمان مديريت و برنامه ريزي بنحو شايسته بهره مند شود.

محمدرضا نبي در ادامه به ارائه گزارشي پيرامون اعتبارات ابلاغي به استان، تخصيص و ميزان جذب آنها پرداخت و گفت: ميزان اعتبارات ابلاغي به استان تا امروز بالغ بر 509 ميليارد تومان بوده كه حدود 47 درصد آن در قالب پرداخت نقدي، بندهاي ب، ز، هـ تبصره 5 و بند واو تبصره 16 تخصيص يافته است.

وي گفت: در سال گذشته (1395) اعتبارات ابلاغي به استان 368.9 ميليارد تومان بود كه معادل 48 درصد تخصيص يافته بود.

نبي با اشاره به افزايش تخصيص اعتبارات استان نسبت به سال گذشته، خواستار سرعت عمل و تدقيق دستگاه هاي اجرايي در جذب اين اسناد شد و تاريخ سررسيد اسناد را اعلام نمود.

 

واگذاري 117 پروژه در استان

رئيس گروه امور اقتصادي، سرمايه گذاري و مشاركت هاي مردمي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد نيز در بخش ديگري از جلسه به ارائه گزارش عملكرد استان در حوزه واگذاري پروژه هاي نيمه تمام، جديد و آماده بهره برداري به بخش غيردولتي پرداخت.

محمد دهقان منشادي در اين زمينه با اشاره به تصويب قوانين، دستورالعمل ها و آيين نامه هاي مرتبط با واگذاري پروژه ها گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغي از سوي شوراي اقتصاد، كارگروه واگذاري استان به رياست بالاترين مقام دستگاه اجرايي با عضويت نماينده استاندار، نماينده سازمان مديريت و برنامه ريزي، نماينده اداره كل امور اقتصادي و دارايي، نماينده دادگستري كل استان، نماينده اتاق بازرگاني و يك نفر كارشناس صاحبنظر به تشخيص رئيس دستگاه اجرايي، وظيفه اتخاذ تصميم و نظارت بر انجام مراحل واگذاري پروژه ها و ساير وظايف مقرر در دستورالعمل ماده 27 را بر عهده دارد.

وي افزود: تاكنون 45 جلسه كارگروه واگذاري در استان تشكيل شده است كه حدود 300 پروژه از مجموع 1800 پروژه استان براي واگذاري احصاء شد.

رئيس گروه مشاركت هاي مردمي سازمان مديريت و برنامه ريزي گفت: تاكنون 117 پروژه 7 دستگاه اجرايي (ورزش و جوانان، آموزش و پرورش، برق منطقه اي و توزيع نيروي برق، فرهنگ و ارشاد  اسلامي، بهزيستي و شركت آب و فاضلاب روستايي) به روش هاي مختلف واگذار شده است كه مجموع سرمايه گذاري پيش بيني شده آن به حدود 15 هزار ميليارد ريال مي رسد.

 

بررسي پيشنهادات كارگروه زيربنايي و شهرسازي

در ادامه پيشنهادات و تصميمات جلسات مورخ 27 ديماه، 24 بهمن ماه و 9 اسفندماه كارگروه تخصصي زيربنايي و شهرسازي با موضوع تعيين كاربري بمنظور فعاليت هايي نظير: كمپ صحرانوردي اردكان و ابركوه، 4 نيرو گاه خورشيدي در شهرستان هاي ابركوه و يزد، مجتمع خدمات بين راهي در اردكان،  مورد تصويب قرار گرفت.

در بخش ديگري از جلسه، مديران دستگاه هاي اجرايي به ارائه اخبار پيرامون حوزه عملكردي خود پرداختند و نماينده مردم شهرستان هاي مهريز، بافق، بهاباد، خاتم و ابركوه در مجلس شوراي اسلامي و استاندار يزد درخصوص مسائل روز استان و كشور به ايراد سخنراني پرداختند.

 

1400/7/20 14:49:0
رئيس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ را ابلاغ كرد
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1075483 تعداد بازدید از صفحه 1611 تعداد بازدید امروز صفحه 378
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL