J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1395/9/6
مشروح/ نشست 4/5 ساعته شوراي برنامه ريزي و توسعه استان يزد
هفتمين نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان يزد روز شنبه به رياست استاندار، دبيري رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و باحضور تمامي نمايندگان استان در مجلس دهم و اعضاء در دو نوبت صبح و عصر دنبال شد و با اتخاذ تصميمات مهمي در حوزه هاي مختلف همراه بود.

 

آلودگي هوا در دولت تدبير و اميد كاهش يافته است

به گزارش روابط عمومي سازمان، استاندار يزد در اين نشست گفت: موضوعاتي كه در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان درميان گذاشته مي شود همواره مورد تجزيه، تحليل و ارزيابي همه جانبه قرار مي گيرد و بدون شفافيت در ابعاد يك موضوع نبايد نسبت به آن تصميم گيري شود.

سيدمحمد ميرمحمدي ادامه داد: استقرار و فعاليت هر مجموعه اي در يك منطقه بايد از يك مكان يابي مناسب برخوردار باشد تا محيط طبيعي و انساني را با آسيب روبه رو نسازد و پيشرفت را به همراه داشته باشد.

ميرمحمدي يادآور شد: در شوراي برنامه ريزي و توسعه استان، نظرات مخالف و موافق به يك اندازه ارزشمند است زيرا در شناسايي نقاط ضعف و قوت براي رسيدن به تصميم اثرگذار و مناسب به ما كمك مي كند.

وي افزود: اعضاي اين شورا با اظهار نظر و ارائه نكات كارشناسي، زمينه دقت نظر بيشتر در مشخص شدن جوانب گوناگون كارها را به وجود آورده و بايد اين رويكرد هم انديشي همواره تقويت شود.

استاندار يزد در بخش ديگري از سخنان خود، حفظ محيط زيست را از اصلي ترين موضوعات در مسير توسعه استان دانست و گفت: هر چه بتوانيم در اجراي برنامه ها همسو با حفظ محيط زيست كوشش كنيم در واقع اهداف ما دقيق تر تدوين و اجرايي مي شوند.

سيدمحمد ميرمحمدي افزود: در ابتدا استان با موارد زيادي در زمينة آلودگي هوا روبه رو بود كه خوشبختانه تا به امروز با كوشش سازمان محيط زيست و ساير دست اندركاران، اقدامات بسيار خوبي از جمله فيلتر گذاري، كنترل و نظارت بر فعاليت واحدهاي آلاينده، كاهش شمار چشمگير آن ها را شاهد هستيم.

ميرمحمدي يادآور شد: رويكرد برنامه ها بايد به سمت استقرار صنايع كم آب خواه، هاي تك، علم و فن آوري، گردشگري، بهداشت و درمان در استان باشد تا تصميم گيري هاي امروز، مشكلي براي آينده به وجود نياورد.

عالي ترين مقام اجرايي استان هم چنين گفت: در برنامه هاي نظارتي محيط زيستي بايد پيشينه هاي معدني موجود از گذشته نيز مورد توجه قرار گرفته و با حفظ رعايت اصول حاكم بر اين مناطق، فعاليت هاي توسعه اي استان نيز ادامه پيدا كند.

وي با تاكيد بر اهميت قانون در اجراي همه فعاليت ها افزود: در زمينه جانمايي و فراهم آوردن شرايط اجراي هر برنامه، در صورتي كه مديري پيش ازاين فعاليت غير قانوني انجام داده است ما نمي توانيم كار آن را تائيد و ناديده بگيريم.

استاندار يزد گفت: هرگونه فعاليتي كه بر مبناي قانون نباشد براي ما قابل پذيرش نيست و بايد با دقت بسيار، گزارشي از فعاليت هاي صورت گرفته آماده شود و نگذاريم زمينه براي تاثير تصميم هاي نادرست در كارها فراهم شود.

توزيع شهرستاني اعتبارات حاصل از جرائم رانندگي/

تعيين تكليف مناطق نمونه گردشگري استان/

تفكيك اعتبارات اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي از اداره كل راه و شهرسازي/

رئيس سازمان برنامه و بودجه استان يزد نيز در اين نشست مواردي از جمله تهيه پهنه بندي استقرار صنايع در 4 شهرستان، تفكيك اعتبارات اداره كل راه و شهرسازي و اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي، توزيع شهرستاني اعتبارات حاصل از جرائم رانندگي به ميزان 11 ميليارد تومان، تعيين تكليف فعاليت 10 منطقه نمونه گردشگري استان را تشريح كرد و پيش از راي گيري، نقطه نظراتي براي تصويب اين موضوعات از سوي اعضا بيان شد.

حميدرضا نصيري زاده در ادامه با بيان موارد ذكر شده در طرح تفويض اختيارات دستگاه هاي اجرايي از سوي هيات وزيران به استان ها گفت: اين طرح زمينه پيگيري و انجام بسياري از فعاليت هاي حوزه هاي گوناگون در استان را تسهيل و سرعت مي بخشد.

وي  تعريف ساز وكارهاي برگزاري همايش هاي استاني و گردش در كارگروه آموزش و پژوهش را بيان كرد وگفت: براي برگزاري همايش هاي استاني با حضور دستگاه هاي اجرايي مرتبط با موضوع همايش در كارگروه آموزش، پژوهش و فناوري تصميم گيري مي شود.

رئيس سازمان برنامه و بودجه استان در پايان گفت: براي تصميم گيري در زمينه برگزاري همايش هاي ملي و بين المللي مجوز لازم بايد از كارگروه ساماندهي و از طريق سايت مركز آموزش مديريت دولتي كشور گرفته شود.

لزوم اهتمام بيشتر مسئولان اصفهان درخصوص تامين امنيت خط انتقال آب

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در اين نشست با اشاره به اتفاقات اخير و تخريب قسمتي از خط اول انتقال آب به استان در شرق استان اصفهان گفت: با ضرورت ساماندهي اين مسئله در شوراي برنامه ريزي استان، استاندار محترم گزارشي از اقدامات و پيگيري هاي اين موضوع در تماس با مقامات كشوري و استاندار اصفهان، ارائه و نياز استان به حفظ شرايط براي تامين آب شرب را مورد تاكيد قرار دادند.

محمد علي طالبي ادامه داد: در همين راستا گزارش رييس مجمع نمايندگان استان از تماس با وزير كشور و گفت و گو پيرامون اين موضوع، ارائه شد كه همة اقدامات صورت گرفته در اين زمينه نشان از كوشش همة مسئولين  براي حل اين مسئله دارد.

وي گفت: با توجه به نياز حياتي استان يزد به آب شرب ضروري است تا مسئولان كشوري و سياسي و امنيتي استان اصفهان توجه جدي تري به تامين امنيت خط انتقال آب يزد داشته باشند تا نگراني تامين آب به جامعه كشانده نشود و از سوء استفاده هاي احتمالي جلوگيري شود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي  استاندار يزد در پايان سخنان خود گفت: اميدواريم با توجه به هماهنگي هاي صورت گرفته از جمله نشست مشترك با مسئولان استان اصفهان و تاكيد مقام هاي كشوري بر اين موضوع، ديگر تكرار چنين اتفاقاتي درباره خط انتقال آب به استان يزد را شاهد نباشيم.

اتصال گاز به روستاهاي تنگ چنار و تركان و هرابرجان

مديرعامل شركت گاز استان يزد در بخش دستور كار اخبار شوراي برنامه ريزي و توسعه استان يزد با اعلام اينكه سرماي زودرس در آذرماه در كشور پيش بيني نشده بود، گفت: خوشبختانه در اين مقطع با افت فشار و قطعي گاز شهروندان استان روبرو نبوديم.

منوچهر فلاح گفت: در حال حاضر در همه شهرستان ها، پيمانكاران مشغول به كار هستند و اميدواريم گاز روستاهاي تنگ چنار شهرستان مهريز و تركان و هرابرجان شهرستان خاتم در زمستان پيش رو وصل شود.

احداث آزادراه نطنز انار در دستوركار وزارت راه و شهرسازي

مديركل راه و شهرسازي استان يزد نيز با اعلام آخرين وضعيت آزادراه نطنز – انار گفت: اين محور به طول 483 كيلومتر در دستور كار اين وزارتخانه قرار گرفته و به 4 قطعه تقسيم شده كه 3 قطعه آن در استان يزد خواهد بود.

محمدرضا نقصان محمدي افزود: سه قطعه: نايين – اردكان، اردكان – مهريز و مهريز - انار بصورت ارتقاء از بزرگراه به آزادراه و در استان قرار دارد.

تصويب كليات احداث خط انتقال آب از هرمزگان به يزد

مديركل حفاظت محيط زيست استان يزد هم در اين نشست با اعلام برگزاري جلسه كميته ارزيابي باحضور نمايندگان وزارتخانه هاي مختلف درخصوص خط انتقال آب به استان، از تصويب كليات اين طرح انتقال در جلسه مذكور خبر داد.

سيدحسين سادات موسوي، همچنين از برگزاري كنفرانس كشورهاي آسيا اقيانوسيه در كره جنوبي خبر داد و گفت: جناب آقاي تابش به نمايندگي از رئيس مجلس در كنفرانس حضور يافت و مقرر شد تا نشست بعدي دو سال آينده به ميزباني ايران برگزار شود.

وي بيان داشت: مجمع تشخيص مصلحت نظام پس از يك سال كار كارشناسي بر روي سياست هاي كلي محيط زيست ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري، جلسه اي را باحضور آيت ا... هاشمي رفسنجاني رئيس مجمع و محسن رضايي دبير مجمع، مسعود پزشكيان نايب رئيس مجلس، معصومه ابتكار رئيس سازمان حفاظت محيط زيست ترتيب داد و در آن منشور 15 ماده اي سياست هاي كلي را به تصويب رساند.

بررسي پيشنهادات كارگروه امور زيربنايي و شهرسازي/

تصويب مطالعات طرح جامع مديريت مناطق چهارگانه محيط زيست استان/

توزيع اعتبارات بند ج تبصره 6 قانون بودجه 95

گفتني است در بخش ديگري از اين نشست، پيشنهادات كارگروه امور زيربنايي و شهرسازي استان از جمله واگذاري زمين براي احداث 3 نيروگاه خورشيدي مورد بررسي قرار گرفت و پيشنهاد توزيع اعتبارات بند ج تبصره 6 قانون بودجه 95 توسط شركت آب و فاضلاب روستايي استان يزد به تصويب رسيد.

اعضاي شوراي برنامه ريزي و توسعه استان همچنين، مطالعات طرح جامع مديريت مناطق چهارگانه محيط زيست استان شامل: سه منطقه حفاظت شده باغشادي، پناهگاه حيات وحش دره انجير و اثر طبيعي ملي سرو ابركوه را مورد تصويب قرار دادند. 

1400/7/20 14:49:0
رئيس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ را ابلاغ كرد
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1076302 تعداد بازدید از صفحه 1614 تعداد بازدید امروز صفحه 716
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL