J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1397/7/28
برگزاري نهمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه/ احصاء و جمع بندي پروژه هاي دستگاه هاي مسئول در جهت بهبود وضعيت مناطق حاشيه شهري يزد

نهمين جلسه شوراي برنامه ريزي و توسعه استان صبح روز پنجشنبه 26 مهرماه به رياست استاندار، دبيري رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان، و باحضور نماينده مردم يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي بعنوان عضو ناظر شورا و ساير اعضا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد در اين نشست به طرح ملي كنترل و كاهش آسيب هاي اجتماعي اشاره كرد و گفت: طي پيگيري هاي بعمل آمده از طريق دفاتر بخشي سازمان برنامه و بودجه كشور، اميدواريم يزد نيز در رديف استانهاي واجد شرايط دريافت اعتبارات مناطق حاشيه شهري قرار گيرد.

سيدمجتبي حسيني پور گفت: بر اساس آنچه مقرر شده، اقدامات عمراني قابل توجه نظير ساختمان هاي بزرگ در اين منطقه ساخته نخواهد شد و تنها به اقدامات نرم افزاري و موثر كه ثمرات آن را مردم در كوتاه مدت مشاهده كنند، بسنده مي شود. وي افزود: طي چندين جلسه با دستگاه هاي اجرايي ذيربط، پروژه هاي پيشنهادي بمنظور ارتقاي وضعيت مناطق حاشيه شهر يزد از جمله: حسن آباد، كشتارگاه و اسكان احصاء و جمع بندي شد تا با پيگيري هاي بعدي در سطح سازمان برنامه و بودجه كشور و وزارت كشور بتوان اعتبارات مناسبي را در اين خصوص جذب نمود. رئيس سازمان بيان داشت: پس از جذب اعتبارات نيازمند كنترل و نظارت حسن اجراي اين پروژه ها هستيم تا رضايت ساكنان اين مناطق محقق شود.

حسيني پور در بخش ديگري از سخنان خود، پروژه هاي درنظر گرفته شده در اين مناطق را مرتبط با: شهرداري، آموزش و پرورش، بهزيستي، نيروي انتظامي، تبليغات اسلامي، آموزش فني و حرفه اي، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامي، سپاه الغدير، توزيع نيروي برق، اورژانس، دانشگاه علوم پزشكي و كتابخانه ها عنوان كرد.

دبير شوراي برنامه ريزي و توسعه استان در ادامه به سخنان نماينده شهرستان هاي يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي اشاره كرد و ضمن استقبال از پيشنهاد وي درخصوص انتخاب يزد بعنوان استان پايلوت در زمينه واگذاري پروژه ها گفت: سازمان مديريت و برنامه ريزي استان بمنظور واگذاري پروژه ها بصورت هفتگي دو جلسه را با دستگاه هاي اجرايي ذيربط برگزار نموده است.

وي گفت: 206 پروژه از مجموعه پروژه هاي استان بمنظور واگذاري احصاء شده و جلسات مختلف با تشكل هاي غيردولتي در دست اقدام است.

ارائه گزارش حوزه تربيت بدني استان

مديركل ورزش و جوانان استان نيز در اين نشست و بمناسبت هفته تربيت بدني به قوانين بالادستي نظير: مواد (6)، (10)، (27) و (53) قانون الحاق برخي مواد به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت (2) و ماده (18) قانون الحاق برخي موارد به قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت اشاره كرد و عملكرد اداره كل ورزش و جوانان را در اين محورها عنوان نمود.  مسعود شريعتي افزود: اداره كل ورزش و جوانان در اين راستا واگذاري پروژه هاي جديد، نيمه تمام و آماده بهره برداري و تكميل شده را باتوجه به مواد قانوني در دستور كار دارد و از ظرفيت خيرين نيز در اين راستا بهره گرفته است.

وي همچنين در هفته تربيت بدني 8 پروژه با اعتباري بالغ بر 22 ميليارد ريال به بهره برداري خواهد رسيد. مديركل ورزش و جوانان به مسابقات آسيايي و پاراآسيايي اندونزي نيز اشاره كرد و گفت: براي نخستين بار 10 ورزشكار و داور از استان به اين مسابقات اعزام شدند.

پيشنهاد انتخاب يزد بعنوان استان پايلوت در امر واگذاري پروژه ها

نماينده شهرستان هاي يزد و اشكذر در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين نشست با اشاره به اينكه بالغ بر 70 هزار پروژه نيمه تمام در كشور وجود دارد و لزوم واگذاري اين پروژه ها براي همگان محرز شده است، باتوجه به خلاق بودن يزدي ها اين پيشنهاد را داد تا يزد بتواند بعنوان استان پايلوت در امر واگذاري پروژه ها عمل نمايد و بتواند اين كار مهم را محقق كند.

سيدابوالفضل موسوي افزود: دولت براي تكميل اين پروژه ها به 600 هزار ميليارد تومان اعتبار نياز دارد درحاليكه در بهترين شرايط، اعتبارات عمراني سال 97 حدود 60 هزار ميليارد تومان خواهد بود. وي گفت: در مجلس طرحي در حال بررسي است تا پروژه جديدي در كشور آغاز نشود مگر با مشاركت بخش خصوصي.

نماينده يزد و اشكذر گفت: اتاق بازرگاني، انجمن پيمانكاران و انجمن مهندسان مشاور، سازمان بورس و... مي تواند در اين زمينه نقش ايفا كند و واگذاري پروژه ها را تسريع نمايد.

قدرداني استاندار از اقدامات سازمان مديريت و برنامه ريزي

استاندار يزد نيز در اين جلسه و در ارتباط با برنامه هاي ارائه شده درخصوص كنترل و كاهش آسيب هاي اجتماعي مناطق حاشيه شهري، از اقدامات سازمان مديريت و برنامه ريزي استان بواسطه هماهنگي، تجميع و جمع بندي پروژه هاي مرتبط با حاشيه شهرها تقدير كرد. محمود زماني قمي با بيان اينكه از اوضاع و احوال حوزه حاشيه شهر اطلاع دقيق دارم، تصريح كرد: چندين سال است در جلسات حاشيه نشيني شركت مي كنم و مسائل آن را دنبال مي كنم ولي هيچگاه نديدم كه دغدغه هاي دستگاه ها تجميع و مديريت شود. خوشبختانه اين رخداد امروز در استان يزد رقم خورده و از يك مسير مشخص ارائه شده و برنامه آن درحال پيگيري است.

1400/7/20 14:49:0
رئيس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ را ابلاغ كرد
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1075613 تعداد بازدید از صفحه 1611 تعداد بازدید امروز صفحه 479
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL