J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
1397/8/19
بررسي مسائل حوزه گردشگري استان در جلسه بيستم ستاد اقتصاد مقاومتي

بيستمين جلسه ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان به رياست استاندار محترم و به دبيري رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در محل سالن كوثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان، ستاد در اين نشست مسائل و مشكلات مرتبط با پروژه هاي سرمايه گذاري در بخش گردشگري استان را با حضور مسئولان ذيربط مورد بررسي قرار داد.

استاندار و رئيس ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان يزد در اين جلسه، تنوع و وسعت حوزه گردشگري در استان را يك موهبت دانست كه مسائل و موضوعات متعدد و متفاوتي به همراه دارد.

محمود زماني قمي از دبيرخانه ستاد خواست تا با طراحي نشست يك روزه و با دستوركار دقيق، منطقي و با حضور مسئولان مطلع، به اتخاذ راه حل هاي عملياتي براي حل بخشي از مشكلات حوزه گردشگري مبادرت ورزد.

استاندار يزد همچنين خواستار تشكيل كميته اي با مسئوليت استانداري و با حضور مسئولين و متوليان زيرساخت هاي موردنياز (آب، برق، مخابرات و...) پروژه هاي گردشگري شد.

زماني قمي در عين حال تصريح كرد كه اگر بتوان با تشكيل اينگونه جلسات و با در نظر گرفتن امكانات داخل استان، بخشي از مشكلات حوزه گردشگري را حل كرد، موفقيتي حاصل شده است.

اين مقام مسئول گفت: لازم است در كنار وسيع شدن زيرساخت هاي اين حوزه، مسائل فرهنگي كمپ ها نيز مورد توجه قرار گيرد.

استاندار از معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري خواست تا با تشكيل جلسه با مديران بانك هاي مربوطه مشكل كارآفرينان را مورد بررسي قرار دهد و در اين رابطه از پروژه هاي نيمه تمام حوزه گردشگري بازديد صورت پذيرد.

 

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري در اين نشست با اشاره به اينكه از ماه گذشته جلساتي با حضور سرمايه گذاران بخش گردشگري استان در اين معاونت برگزار شده، بيان داشت كه جلسات تا حصول نتيجه و حل مشكلات ادامه خواهد يافت.

 

مدير كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان در اين جلسه، از بخش گردشگري بعنوان محور اصلي توسعه استان ياد نمود و افزود: طي سال هاي گذشته و در دوران دولت تدبير و اميد گام هاي بلندي در بخش گردشگري برداشته شده و مجموعه ها و تاسيسات گردشگري قابل توجهي به چرخه گردشگري وارد شده اند.

سيدمصطفي فاطمي افزود: بر اساس ارزيابي هاي صورت گرفته، استان يزد به رتبه ممتاز در ايجاد مراكز اقامتي، پذيرايي و ساير خدمات كشوري در سال هاي اخير نائل آمده است.

وي افزود: در حال حاضر  تعداد تخت هاي واحدهاي اقامتي بيش از تعداد گردشگر است و بعلت شرايط تحريم در جذب گردشگر خارجي با مشكل رو به رو شده ايم.

مديركل ميراث فرهنگي استان، اقدامات لازم بمنظور رفع اين مشكل را معرفي بهتر استان يزد، تبليغات متنوع، ارائه برنامه هاي مشخص در حوزه برندسازي، حضور فعال در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي، طراحي وب سايت و تبليغات مجازي، حضور در جشنواره ها، تهيه فيلم، بروشور، نقشه، كتاب، نشريه و خبر عنوان كرد.

فاطمي در بخش ديگري از سخنان خود، عمده مشكل واحدهاي حوزه گردشگري را تخصيص زمين، دريافت تسهيلات و ميزان ماليات ها عنوان نمود.

مديركل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري همچنين با اشاره به عدم وجود هتل 5 ستاره در استان يزد و تاكيد رئيس جمهوري مبني بر اينكه استان هاي فاقد هتل 5 ستاره تسهيلات ويژه اي براي تاسيس اين گونه هتل ها اختصاص دهند، بر ارائه تمهيدات لازم از سوي اداره كل راه و شهرسازي و ساير دستگاه هاي ذيربط در زمينه اختصاص زمين به سرمايه گذاران تاكيد كرد.

گفتني است در اين جلسه مشكلات مجموعه هاي نيمه تمام و آماده بهره برداري حوزه گردشگري توسط سرمايه گذاران مطرح و مورد بررسي مسئولان مرتبط قرار گرفت. 

1400/7/20 14:49:0
رئيس جمهور بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ را ابلاغ كرد
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1075426 تعداد بازدید از صفحه 1611 تعداد بازدید امروز صفحه 331
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL