J
I
K
A
B
اخبار و رويدادها
حسيني پور در گفتگو با اعضاي انديشكده صنعت، فناوري و اقتصاد :
1399/2/16
استفاده از ظرفيت هاي انديشه ورزي در استان براي نوآوري و تحقق جهش توليد
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد در جمع اعضاي انديشكده صنعت، فناوري و اقتصاد (صفا) به تشريح ديدگاههاي خود در ارتباط با چگونگي تحقق جهش توليد در استان پرداخت.
سيد مجتبي حسيني پور در اين ارتباط ويدئو كنفرانسي كه جمعي از صاحب نظران، فعالان اقتصادي و صنعتي و اساتيد دانشگاهي حضور داشتند گفت: برنامه ريزي و سياست گذاري براي تحقق جهش توليد بايد به دو رده ملي و استاني تقسيم شود. 
وي گفت: در بخش مسئوليتهاي استاني، آنچه بيش از همه و در شرايط كنوني مهم است استمرار توليد است چراكه حمايت از استمرار توليد در استان در واقع مقدمه جهش توليد محسوب مي شود. 
وي افزود:اگر مي خواهيم جهش توليد داشته باشيم بايستي ضمن حمايت از همه بخش هاي توليد استان ،روي كانونهايي تمركز كنيم كه با توجه به شرايط اقتصادي و صنعتي استان ، توليد ما را را دچار جهش مي كند.
دبير ستاد راهبري و مديريت اقتصاد مقاومتي استان در ادامه، موضوع فروش محصولات و صادرات را از چالشهاي مهم در عرصه توليد استان برشمرد. 
 حسيني پور بازار را واسطه ميان بخش توليد و مصرف كننده دانست و گفت: الان بازار اولويت ماست و نياز به تقويت جدي دارد. 
وي خاطرنشان ساخت: با تقويت شركتهاي واسطه بين توليد و بازار و ارائه راهكارهاي مناسب براي حمايت از مصرف كننده، مي توان بحران فروش را كاهش داد. 
وي افزود: با استفاده از ظرفيت هاي انديشه ورزري در استان بايد به دنبال نوآوري و راه حل هاي جديد براي حل اين مشكلات باشيم.
وي در ادامه فروش خدمات را يكي از عوامل تقويت بازار دانست و افزود :در سالهاي قبل اتفاقات خوبي در حوزه ارائه خدمات بخصوص در شاخه فروشگاههاي الكترونيكي و نيز فروش محصولات با شرايط بلند مدت ايجاد شده است 
دبير شوراي برنامه ريزي و توسعه استان با اشاره به دغدغه ايجاد اشتغال پايدار در استان، بخصوص بعد از تاثيرات پديده كرونا ويروس گفت: پديده بيكاري زمينه ساز مشكلات بزرگتر اجتماعي است. 
وي با اشاره به افزايش ثبت نام دريافت كنندگان بيمه بيكاري افزود: آنچه بايد مديريت شود هم افزايي بيكاري و تورم است كه مي تواند آسيبهاي جدي به اقتصاد وارد نمايد و نياز به تصميم هاي هوشمندانه دارد.
حسيني پور در اين راستا كانون هاي انديشه ورزي از جمله انديشكده ها را زمينه تصميم سازي درست براي تصميم گيران اقتصادي استان در شرايط بحراني دانست.
وي همچنين توجه به مشكل بازگشت سرمايه ها بانك ها، بعنوان يكي از منابع تامين سرمايه براي توليد را حائز اهميت دانست.
رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي افزود: در حال حاضر بورس در حال كشاندن سرمايه ها به سوي خود است و در آينده نزديك با اضافه شدن سهام عدالت، نزديك به 40 ميليون نفر از مردم ايران سهامدار بورس مي شوند. 
وي افزود: فقدان حضور پررنگ صنايع استان در بازار بورس را هشدار آميز دانست و گفت: اين موضوع صنايع استان يزد را براي تامين منابع مالي و سرمايه در گردش دچار مشكل خواهد كرد. 
وي در ادامه تشريح وضعيت كنوني گفت :دولت بعنوان يك نهاد حمايتي داراي دو ابزار اختيارات و منابع است .
رييس ستاد درآمد استان اظهار داشت: درآمدهاي نفتي به شدت كاهش يافته و ماليات هم بعنوان يكي از منابع مهم درامدي دولت داراي سقف مشخصي است.
حسيني پور استفاده از اختيارات را در برهه كنوني مهم دانست و گفت: دولت با استفاده از اين ابزار مي تواند سياستگذاري كند.
وي استفاده از اهرم اسناد خزانه و اسناد تهاتر را يكي از سياستهاي هوشمندانه دولت در سال 98 دانست كه باعث شد فعاليتهاي عمراني در كشور تداوم پيدا كند. 
رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي همچنين سه راهبرد توجه به مباحث نوآوري، بهره وري و نيز شفاف سازي انتظارات متقابل بخش خصوصي و دولت را از زمينه هاي تحقق جهش توليد در استان برشمرد. 
1400/8/1 15:2:39
پيام رياست سازمان مديريت و برنامه ريزي استان به مناسبت روز آمار و برنامه ريزي
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 1083141 تعداد بازدید از صفحه 1622 تعداد بازدید امروز صفحه 220
اطلاعات
نشاني: يزد - بلوار دانشجو - سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

كدپستي:  13443 - 89167

شماره پيامك روابط عمومي: 6434 1000

پست الكترونيك روابط عمومي: pryazd@mporg.ir

تلفنخانه: 54-36241151-035

نمابر: 36241155-035
نظر سنجي
محتواي سايت را چگونه ارزيابي مي كنيد؟مشاهده نتایج
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد ميباشد
Powered by Tetis PORTAL