جمعه 3 آذر 1396 14:25:11
پرتال امام خميني (ره)
دفتر مقام معظم رهبري
رياست جمهوري اسلامي ايران
پايگاه اطلاع رساني دولت
مركز آمار ايران
سازمان نقشه برداري كشور
سازمان ملي بهره وري ايران
سازمان ملي بهره وري ايران
نظر سنجي
به نظر شما مهمترين اولويت توسعه استان چه بايد باشد؟مشاهده نتایج
آمار بازديد
تعداد بازدید از سایت 194683 تعداد بازدید از صفحه 2957 تعداد بازدید امروز صفحه 3 افراد آنلاین 70 کاربران آنلاین 0 میهمان آنلاین 70

پيام رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان يزد

 

اهتمام به توسعه استان يزد بر مدار عقل و تدبير

يكي از وعده‌هاي دولت تدبير و اميد در جريان برگزاري يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، احياي سازمان مديريت و برنامه ريزي بود كه اين امر پس از يكسال محقق شد. احياي اين سازمان در يكصد و شصت و هشتمين جلسه شوراي عالي اداري به تصويب رسيد و ۲۶ آذرماه ۱۳۹۳ از سوي رئيس جمهور رسما ابلاغ شد.


در متن اين تصويب نامه تصريح شده كه در راستاي فراهم آوردن اقتضائات راهبري توسعه كشور، طراحي زيرساخت‌ها و رصد توسعه پايدار و متوازن، سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور ايجاد مي‌شود كه وظيفه اين سازمان در سطح استان‌ها برنامه ريزي، بودجه ريزي، توسعه مديريت و سرمايه انساني، فني، نظارت و تدوين سياست‌هاي برنامه‌اي استاني در چارچوب سياست‌هاي عمومي كشور خواهد بود.


سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان يزد نيز فرا‌تر از بخشي‎‎نگري و جزئي‎‎نگري، متعهد و ملزم به نگاه راهبردي و كلان به منافع ملي و استان بوده بطوريكه هم اكنون اين سازمان ضمن بازيابي ماموريت‎‎هاي كلان خود نيازمند افزايش مشاركت و بهره‌مندي حداكثري از نظرات نخبگان صاحبنظران كار‌شناسان و نيز عموم مردم است.


بديهي است استفاده از تمامي ابزارهاي موجود ارتباطي و اطلاع رساني شرايط مناسب را به منظور اجراي برنامه‎‎‌ها و روندهاي توسعه‎اي در استان بر بستر مشاركت مردمي و آگاهي عمومي فراهم خواهد نمود كه اين موضوع، اهميت نقش رسانه‎‎‌ها و نيز پايگاههاي اطلاع رساني و اطلاعاتي را مضاعف نموده است.


متاسفانه در سال‎‎هاي گذشته تصوير ناخوشايندي در ذهن مردم از ركود، تورم، رشد منفي اقتصادي، نرخ بيكاري، افزايش شكاف طبقاتي و جرائم اقتصادي شكل گرفته است كه نشان مي‌‎‎دهد اگر روند توسعه نامطلوب باشد نه تنها روندهاي اجتماعي و اقتصادي را تحت تاثير قرار مي‌دهد بلكه منجر به زايل شدن اميد و مخدوش شدن روحيه و تصوير اميدوارانه مردم از آينده خواهد گرديد.


بي‌ترديد در اين مسير برقراري كانال‌هاي فعال دوسويه ارتباطي با مخاطبان محملي است تا دست اندركاران سازمان مديريت و برنامه ريزي استان را در راه ترسيم چشم انداز مطلوب مبتني بر الگوي اسلامي – ايراني پيشرفت مبتني بر تفاهم مشترك با مخاطبان و نيل به همدلي ياري رسانند.


      خدمات الكترونيكي

      Powered by Tetis PORTAL